exclamation-circle Povolené zařízení a FW pro FAI F5J

Více
01. bře 2014 21:57 #11920 od Aleš Krátký
takze je to pravda jo :) s kym to nakonec Jeťáci upekli ? T.Hrubý ? na tebe jsem je původně odkázal....

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. bře 2014 08:10 #11924 od Jaroslav Kuba

Petr Dušek napsal: Jako bonus jsme dnes na školení rozhodčích viděli naživo výškoměr od JETI. Schvalovací proces pro zapsání do seznamu povolených v současnosti probíhá. Jako zobrazovací jednotka pro výšku a fw slouží Jetibox. Cena má být bohužel o něco vyšší než u Altisu.


Petr slovem a já obrazem :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2014 10:14 #11943 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: ...s kym to nakonec Jeťáci upekli ?....

Doplním informaci, o vývoj se pravděpodobně stará Martin Faltičko. Jedná se v podstatě o telemetrické čidlo "vario" (teplota, tlak, výška, rosný bod...) rozšířené o funkci F5J. Takže na rozdíl od jiných výškoměrů, zde pevný kabel, který je vidět na fotce, slouží pro připojení do Jeti-EX telemetrie (pro soutěžní F5J FW je funkce zablokovaná a kabel zbytečný...) a pro in-line zapojení do signálové cesty mezi regl a přijímač slouží dva konektory na druhé straně zařízení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 14:28 #11990 od Ivan Horejsi
S jakou presnosti výškoměry vůbec meri?
Nedavno jsem zjistil, ze software me sestikoptery umoznuje definovat prumer a vysku valce, ve kterem muze dron letet. Takze jsem nastavil 200 metru vysky a soucasne napojil dva Altisy: V3 a V4. Dal jsem je do plastove krabičky. Servokabel byl skripnuty mezi vikem a dnem, aby se mohl uvnitř menit tlak. Krabicka byla mezi horizontalnimi deskami, aby na ni nefoukalo.
Na zemi se nastavil "GPS fix" na 3 metry. Aparat vystoupal na horni hranici, tam jsem ho chvili nechal. Vyska GPS byla celou dobu dost presne 203 metru - neda se zobrazit, jen jsem ji videl na monitoru. Takze diference opravdu 200 metru.
Graf V3:

Graf V4:

Grafy jsou v podstate identicke. To je skvela zprava. Vyska GPS moc nesouhlasi, coz se dalo cekat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. bře 2014 21:44 - 29. bře 2014 21:53 #12076 od Aleš Krátký
tak ze stránek www.fai.org/ciam-our-sport/edic-wg-approvals je aktuální seznam povolených výškoměrů následující :

Mvario2_JetiBox (247.57 KB) 28 MARCH 2014
Mvario2_JetiBox mini (248.29 KB) 28 MARCH 2014
Grk Elec Altmr2 (321.58 KB) 20 MARCH 2014
Altis v4 (317.61 KB) 20 MARCH 2014
Altis v4 (317.72 KB) 26 FEBRUARY 2014
RCE Multi 2 (319.55 KB) 26 FEBRUARY 2014
Altis v3 (318.50 KB) 26 FEBRUARY 2014
RCE #2Basic (318.32 KB) 20 MARCH 2014

trochu me mrzi ze strany jetiho, ze nejak v tichosti vypusti vyskomer pro F5J, a nikomu o tom nerekne :-D
www.jetimodel.com/cs/katalog/Duplex-2-4-...@produkt/MVario2-EX/

troska propagace z jejich strany by asi neskodila ...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 29. bře 2014 21:53 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2014 21:06 #12111 od Martin Falticko
Komu je třeba co říct?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2014 06:03 #12116 od Aleš Krátký
Tak já, kdybych udělal výškoměr pro F5J, tak se zkusím zmínit soutěžícím F5J, že je alternativa. Na RCmanii to jen proletělo v jednom příspěvku a tady jsem to našel jen díky FAI stránkám.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2014 06:51 #12118 od Petr Dušek
Aleši, ten článek ze školení rozhodčích na první stránce Stoupáku, kde je Jeti výškoměr i na fotkách, ti nestačí?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2014 07:17 #12119 od Aleš Krátký
A kdyby ten článek Kuba nenapsal, tak bys o tom věděl jak ? že ho někdo náhodou donesl na školení rozhodčích není úplně co bych si představoval ...

hele mi je to fuk, já mám svůj oblíbený výškoměr, jen jsem si povzdechl ... ach ach

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. kvě 2017 07:49 #18900 od Rudolf Rada
Už jsme se tu dlouho nepoštěkali kvůli pravidlům, výškoměrům, firmvérům a vyjímkám :P (sranda).
Při brouzdání po FB jsem narazil na FXJ fóru na příspěvek od Massima Verardiho k mezinárodní soutěži F5J ve Vercelli, kde obšírně popisuje místní vyjímku z pravidel a to povolený restart motoru, v komentáři je pak příspěvek o podobné Kanadské úpravě pravidel.
Je zajímavé zjistit jak to někde jinde pojímají, zatímco u nás přes to prostě "nejede vlak" :dry:

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.496 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám