file REPREZENTACE F5J 2019

Více
16. led 2018 17:08 - 16. led 2018 17:11 #19764 od Tomas Hruby
Tomas Hruby replied the topic: REPREZENTACE F5J 2019
Tak tady to je:

Kritéria výběru reprezentace F5J pro rok 2019
Nominováni budou první tři soutěžící (plus tři náhradníci) podle nominačního žebříčku. Do žebříčku pro nominaci reprezentantů se započítávají tři nejlepší výsledky získané v roce 2018 na sedmi konkrétně vybraných nominačních soutěžích.
Systém hodnocení: procentuální body po základních kolech ve vztahu k vítězi základní části a bonifikace za umístění ve finále podle zvyklostí Eurocontest:
1.místo 3 body
2.místo 2 body
3.místo 1,5 bodu
4.místo 1 bod
5.místo 0,5 bodu

Alespoň jeden ze tří započtených výsledků musí být získaný na mezinárodní soutěži (v seznamu označeno jako EC).
Seznam nominačních soutěží platný k datu 15.1.2018

14.-15.4. EC Szeged
5.-6.5. SMČR Hořice
26.-27.5. EC Lanškroun
9.-10.6. EC Bořetice
30.6.-1.7. MČR Suché
7.7.-8.7. EC Holíč
28.-29.7. SMČR Lanškroun


Stručné doplňující zdůvodnění, jak bylo zasláno i na SMČR:
Způsob výběru reprezentantů pro MS2019 vychází z loňského postupu pro ME2018. Loňská kritéria se ve většině ohledů osvědčila - požadavek na zisk výsledku na konkrétně určených akcích a nikoli “kdykoli během sezóny” je správný, vhodná je i kombinace závodů Eurocontest a domácích.
Byly provedeny pouze drobné úpravy podle zkušeností a dále způsobené odlišnostmi letošní sezóny:

- Závodů je pouze sedm místo osmi s třemi započtenými, důvodem je zkrácení sezóny kvůli prvnímu oficiálnímu ME, během kterého je soutěží minimum a navíc by se jich reprezentanti a pomocníci nemohli účastnit.

- Z výběru odpadly závody v Německu, kde byly problémy s přihlašováním a navíc se muselo dost daleko cestovat.
- V roce 2017 se osvědčilo zařazení dvoudenních svazových závodů v Lomnici nad Popelkou, na letošní rok byly proto zařazeny hned dva domácí nominační závody tohoto typu (Hořice a Sázava)

- Jako zahraniční akce byly doplněny Szeged a Holíč. Akcí s vyššími nároky na cestování je EuroContest v Szegedu, tento závod se ale velice osvědčil svým brzkým termínem, prodlužujícím sezónu a nekolidujícím s žádnými domácími akcemi. EC v Holíči má pro změnu optimální lokalitu, termín tak dobrý není (hned po MČR), ale lokalita to kompenzuje.

- Vzhledem k potřebě navyknutí na mezinárodní konkurenci je požadováno, aby alespoň jeden započtený výsledek byl získán na jednom ze čtyř do nominace zařazených závodů Eurocontest.
Poslední úprava: 16. led 2018 17:11 od Tomas Hruby.

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
19. led 2018 09:41 #19780 od Tomas Hruby
Tomas Hruby replied the topic: REPREZENTACE F5J 2019
Ještě malá poznámka - MS2019 bude vypsáno i pro juniory. V letošní sezóně nebyl počet juniorů dostatečný ani na samostatný žebříček a samostatná nominace tedy neměla smysl (případná účast na ME2018 se diskutuje individuálně).
Obávám se, že pro MS2019 to bude podobné a opět nebude juniorů tolik, aby byl kolem nominace velký výběr. Nicméně při zájmu o reprezentaci všem případným juniorům doporučuji účast na stejných soutěžích, jaké jsou vypsány jako nominační pro seniory (koneckonců většinou se jich budou účastnit i jejich otcové) a případný výběr při více osobách bude stanoven primárně podle stejných kritérií s tím, že zde si za jistých okolností vyhrazuji právo zásahu do pořadí. Toto bych však uplatnil pouze výjimečně a řádně zdůvodnil, například pokud by někdo z juniorů v extrému dvě akce vyhrál a na dalších se mu nedařilo a čistě bodově ho přeskočil někdo se třemi spíše podprůměrnými výsledky.

U seniorů nic takového nepřipadá v úvahu, tam jsou kritéria míněna striktně a rozhodují jen a pouze získané nominační body!

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Vygenerováno za 0.599 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám