file REPREZENTACE F5J 2019

Více
13. led 2018 15:33 #19751 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Ahoj, už to bylo hotové někdy v úterý, ale na poslední chvíli jsme po konzultacích s dalšími lidmi navrhli jednu drobnou změnu. Tu si ještě chci před publikací nechat pro pořádek schválit od Ivana na pozici šéftrenéra, ať to má štábní kulturu.
Vydržte prosím, už je to opravdu o velmi krátké době.

V každám případě si můžete už teď napsat oba závody EC v ČR, MČR a pak ty dvě předem domluvené "domácí dvoudenky" - Hořice a prázdninový Lanškroun, o těchto pěti závodech není nejmenší spor a ve výběru budou v naprosto každém případě. K tomu se ještě přidá něco málo ze zahraničí, což se právě teď finálně potvrzuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. led 2018 09:19 #19753 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Českých dvoudenek asi víc nebude, ale 2 km za hranicemi máš Holíč a 20 km za hranicemi Dubnicu n. Váhem. V Maďarsku je v červnu Matkó Pusta od nás 480 km a začátkem září Rakousko (Oberpulsdorf). Cca 370 km. To jsou docela dobré lokality pro soutěžící na východ od Prahy. Pro ty na západě čech jsou výhodné soutěže v Německu. Tak nevím o čem přemýšlíš? Dej tam povinost odlétat 3 mezinárodní soutěže z kalendáře Eurocontestu kde bude víc jak 40 startujících a není co řešit.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. led 2018 23:12 #19755 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma REPREZENTACE F5J 2019

Tomas Hruby napsal: ...a pak ty dvě předem domluvené "domácí dvoudenky" - Hořice a prázdninový Lanškroun...

Těší mne, že naše soutěž byla nakonec do výběru zařazena, ale nebylo by vůbec špatné, kdybych se to dozvěděl dříve, než jen tak mezi řečí z této diskuze ;) .
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2018 07:55 #19756 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Pro Petra - prostě držím slovo, o uspořádání dvoudenky s tímto použitím jsme se přece loni bavili. Rýpnu si - mailoval jsem ti loni s tím dotazem a reagoval jsi, že to projednáš a pak se ozveš, ale už ses neozval. Já pak měl nějakou dobu úplně jiné starosti, tak jsem tě neurgoval, když jsem si pak tu akci našel v kalendáři, tak jsem to prostě bral za potvrzení toho, o čem jsme se bavili a zapsal to (to samé u Lojzy, tam také ta prázdninová dvoudenka vznikla po předchozí domluvě a v souladu s tím se zapsala).

Pro Lojzu - nejsem zastáncem výběru ve stylu "tři nejlepší ze všech dostupných soutěží", podle mne by měl zájemce o repre zalétat na určené soutěži s vysokým procentem úspěšnosti, ne že si toho objede co nejvíce a něco vyjde. V tomto směru si plně stojím za loňským modelem stanovení konkrétních akcí a pokládám ho za naprosto správný, pouze se upravuje výběr akcí, aby tam nebylo nic s problematickým přihlášením atd.

Klidně napíšu zbytek představy - aktuálně to vidím na celkem sedm zápočtovek, přičemž k výše uvedeným pěti bude ještě doplněn EC Szeged a EC Holíč.
Důvody asi jasné - Szeged sice dále, ale s zajímavým termínem, který naprosto s ničím nekoliduje a natahuje sezónu, Holíč má naopak termín horší (hned po MČR), ale zase je skvělý lokalitou jen dva kilometry za hranicemi. Myslím si, že tato sedmička by měla vyhovět všem, cestovní náklady podstatně menší než v loňském roce, obtížnost přitom velmi slušná (ani ryze domácí akce nebudou při očekávaném nárůstu F3J pilotů žádná selanka).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2018 09:59 #19758 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Tomáši, závěr naší korespondence jak to popisuješ nebudu rozporovat, ale tehdy to pro mne vyznívalo spíš tak, že pro naši soutěž v nominačním seznamu už místo nebude. Možná jsem to jen špatně pochopil. Moji poznámku ber jen jako povzdech, že jsem se tu změnu stanoviska nedozvěděl jinak a dříve. Toť vše.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2018 11:09 #19759 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019

Petr Dušek napsal: Tomáši, závěr naší korespondence jak to popisuješ nebudu rozporovat, ale tehdy to pro mne vyznívalo spíš tak, že pro naši soutěž v nominačním seznamu už místo nebude. Možná jsem to jen špatně pochopil. Moji poznámku ber jen jako povzdech, že jsem se tu změnu stanoviska nedozvěděl jinak a dříve. Toť vše.


Jak jsem výše psal, tak se nijak nezříkám svého "dílu odpovědnosti", já ke konci roku poněkud "odpadl", a proto jsem některé věci pak řešil dost pozdě. Ty jsi byl jen jedním z více případů, normálně bych tě určitě sám znovu ptal, ale tam už to spadlo do doby, kdy byl problém pro změnu u mne :-(
Jinak každopádně s akcí u vás počítám, povinnosti navíc z toho pro tebe vlastně žádné neplynou - standardní akce, kterou u vás děláte dobře vždy :-)

Pro všechny - fakticky mám svůj návrh potvrzen, platí těch sedm akcí, které si můžete odvodit z předchozích příspěvků. Odpoledne až budu u druhého počítače sem hodím formální znění tak, jak doslova šlo na svaz.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. led 2018 17:08 - 16. led 2018 17:11 #19764 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Tak tady to je:

Kritéria výběru reprezentace F5J pro rok 2019
Nominováni budou první tři soutěžící (plus tři náhradníci) podle nominačního žebříčku. Do žebříčku pro nominaci reprezentantů se započítávají tři nejlepší výsledky získané v roce 2018 na sedmi konkrétně vybraných nominačních soutěžích.
Systém hodnocení: procentuální body po základních kolech ve vztahu k vítězi základní části a bonifikace za umístění ve finále podle zvyklostí Eurocontest:
1.místo 3 body
2.místo 2 body
3.místo 1,5 bodu
4.místo 1 bod
5.místo 0,5 bodu

Alespoň jeden ze tří započtených výsledků musí být získaný na mezinárodní soutěži (v seznamu označeno jako EC).
Seznam nominačních soutěží platný k datu 15.1.2018

14.-15.4. EC Szeged
5.-6.5. SMČR Hořice
26.-27.5. EC Lanškroun
9.-10.6. EC Bořetice
30.6.-1.7. MČR Suché
7.7.-8.7. EC Holíč
28.-29.7. SMČR Lanškroun


Stručné doplňující zdůvodnění, jak bylo zasláno i na SMČR:
Způsob výběru reprezentantů pro MS2019 vychází z loňského postupu pro ME2018. Loňská kritéria se ve většině ohledů osvědčila - požadavek na zisk výsledku na konkrétně určených akcích a nikoli “kdykoli během sezóny” je správný, vhodná je i kombinace závodů Eurocontest a domácích.
Byly provedeny pouze drobné úpravy podle zkušeností a dále způsobené odlišnostmi letošní sezóny:

- Závodů je pouze sedm místo osmi s třemi započtenými, důvodem je zkrácení sezóny kvůli prvnímu oficiálnímu ME, během kterého je soutěží minimum a navíc by se jich reprezentanti a pomocníci nemohli účastnit.

- Z výběru odpadly závody v Německu, kde byly problémy s přihlašováním a navíc se muselo dost daleko cestovat.
- V roce 2017 se osvědčilo zařazení dvoudenních svazových závodů v Lomnici nad Popelkou, na letošní rok byly proto zařazeny hned dva domácí nominační závody tohoto typu (Hořice a Sázava)

- Jako zahraniční akce byly doplněny Szeged a Holíč. Akcí s vyššími nároky na cestování je EuroContest v Szegedu, tento závod se ale velice osvědčil svým brzkým termínem, prodlužujícím sezónu a nekolidujícím s žádnými domácími akcemi. EC v Holíči má pro změnu optimální lokalitu, termín tak dobrý není (hned po MČR), ale lokalita to kompenzuje.

- Vzhledem k potřebě navyknutí na mezinárodní konkurenci je požadováno, aby alespoň jeden započtený výsledek byl získán na jednom ze čtyř do nominace zařazených závodů Eurocontest.
Poslední změna: 16. led 2018 17:11 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2018 09:41 #19780 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Ještě malá poznámka - MS2019 bude vypsáno i pro juniory. V letošní sezóně nebyl počet juniorů dostatečný ani na samostatný žebříček a samostatná nominace tedy neměla smysl (případná účast na ME2018 se diskutuje individuálně).
Obávám se, že pro MS2019 to bude podobné a opět nebude juniorů tolik, aby byl kolem nominace velký výběr. Nicméně při zájmu o reprezentaci všem případným juniorům doporučuji účast na stejných soutěžích, jaké jsou vypsány jako nominační pro seniory (koneckonců většinou se jich budou účastnit i jejich otcové) a případný výběr při více osobách bude stanoven primárně podle stejných kritérií s tím, že zde si za jistých okolností vyhrazuji právo zásahu do pořadí. Toto bych však uplatnil pouze výjimečně a řádně zdůvodnil, například pokud by někdo z juniorů v extrému dvě akce vyhrál a na dalších se mu nedařilo a čistě bodově ho přeskočil někdo se třemi spíše podprůměrnými výsledky.

U seniorů nic takového nepřipadá v úvahu, tam jsou kritéria míněna striktně a rozhodují jen a pouze získané nominační body!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. led 2018 17:38 #19788 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Jo a abych nezapomněl - nominovaní budou podrobeni přezkoušení ze znalosti reprezentační F5J hymny, při neúspěchu postupuje další v pořadí :-)

Tady máte odkaz, ať se to máte kde naučit:


:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2018 07:27 #19789 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma REPREZENTACE F5J 2019

Tomas Hruby napsal: Tak tady to je:

Kritéria výběru reprezentace F5J pro rok 2019

14.-15.4. EC Szeged
.. tento závod se ale velice osvědčil svým brzkým termínem, prodlužujícím sezónu a nekolidujícím s žádnými domácími akcemi. ..


Jen aby nekolidoval se závodem "Lazlo small Szeged" jako loni.
Pro ty kdo nebyl v Szegedu - finále se létalo jednou F5J pak "small" zase F5j opět small a to v kategorii malých bylo typuji 15 soutěžících.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.941 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

dnz

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám