question-circle EOS III Tiliamodel od R.Vybírala

Více
30. pro 2018 18:36 #21177 od Jiří Kotrba
Mám dotaz , zda už máte ( nevím ale kdo ), hotový zkompletovaný EOS III ( třídílné křídlo ) ?
Zatím nevím jak v praxi ( teoreticky ano ) spojit JR konektory ( nebo jinými ) koncová křídla k centroplánu.
Prakticky musí být kolíkovými piny a s plastovým převlekem JR zalepen v koncovém křídle ( má ale vyčnívat z žebra,
ale kolik ? ) V centroplánu by měl být volný nezalepený JR konektor s dutinkami a po zapojení se zasunout do
prostoru za ním ? Jak dlouhý má být , aby se to vše zapustilo dovnitř při doražení obou dílů křídla. Zatím nevím
jak postupovat, nechce se mi postupovat - pokus - omyl. Potřeboval bych asi fotky, nebo náčrtek , zatím co na
třídílném balzovém křídle s potahem folií K 3000 to šlo dobře , tady nevím jak dál,

Příloha nebyla nalezena.

Příloha nebyla nalezena.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
02. led 2019 10:53 #21178 od Petr Dušek
Sice nevlastním EOS III, ale obecně k osazování modelu...

K pevnému spojení serv uší a křídel není moc vhodný JR konektor, lépe je použít něco robustnějšího, například konektory DEANS nebo MPX

Spousta inspirace se dá čerpat od zkušenějších kolegů, kteří se občas na webu s něčím svěří. Zde například Roman Vojtěch a osazování modelu Tanga . Sice už je to pár roků zpátky ale většina z toho je platná dosud.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2019 13:33 #21180 od Jiří Kotrba
Propojení levé / pravé křídlo je hotovo, dosílám fotky. Volný servokonektor je s dutin.piny délka v bužírce vyčnívá
2cm z žebra centroplánu. Zde na př. je v orig. výřezu tilamodel zalepen servokonektor s kolík.piny v ochranném
plast krytu. Při nasouvání hranaté spojky do centroplánu se volný servokonektor v smršť.bužírce pozvolna
nasouvá do vybraného volného prostoru v centroplánu.
P.S. konektory Deans od horejsi.cz používám u tří F3K - pájení. Zde v případě EOSe je krimpování odolnější,
protože se zalepený servokonektor nachází dost blízko hranaté spojky.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2019 09:08 #21188 od Ivan Horejsi
Serokonektor podle mne staci. Ale skryva jedno nebezpeci, na ktere jsem krvave doplatil. A dvakrat, nez jsem na to prisel. Uz davno, uz jsem to obrecel:
Kdyz jsou koliky v krytce, neni videt, jestli se pri spojovani nektery nezasune dovnitr. Na zemi to fungovalo, pri odhozeni na gumicuku uz ne a kridelko navic vyjelo. Hvezda na gume.
Tak ted radeji odrezavam prekryt koliku a kontroluji pohledem, jestli se nezasunuly.
Pak mi to porad zalezalo dovnitr a musel jsem to lovit. Resenim je izolepa nebo prodluzka, ale nic se mi moc nelibi.
Kdybych to mel ted delat, tak bych spis asi zalepit ty zelene sestikoliky MPX. Bez dalsi starosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2019 09:46 #21189 od Jiří Kotrba
Na začátku jsem použil také konektor pin/kolík bez překrytu , který se dle tiliamodel
musí zalepit do přesně vyříznutého otvoru v konc.žebru. Dopadlo to hrozně , protikus
který je pin/ dutinka mi ho zatlačil asi 3cm do vodícího kanálu z depronu , který působí jako těsná brzda.
Pomocí 3mm kulatiny jsem ho vytlačil zpátky z otvoru pro servo směrem k žebru ven.
Tak jsem koupil u Hnízda dva tovární JR kabely s pin/kolík překrytem a zalepil je oba. Hrany servokonektorů jsem jemně ohladil aby šly těsně suvně až na doraz. S MPx asi problém/ velký výřez do žebra/ , jeden musí zajet dovnitř žebra.
Ultima to má tak, že vodící kanál křidélek pro kabel tvoří hladká uhlík.trubka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.498 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám