× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

file ME F5J 2018 postřehy

Více
25. srp 2018 20:10 #20844 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma ME F5J 2018 postřehy
Gratulace ! Příští rok v Trnavě to bude lepší.
Tome byl problém s pastorkem nebo "přetržená klikovka" převodovky? Jaká převodovka ?

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2018 04:52 #20845 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma ME F5J 2018 postřehy
Gratuluju celému týmu! Dva piloti ve finále, a i to, jak jste se celkově poprali s fakt drsnýma podminkama, a i to, jak jste se na facebooku i tady na stoupáku dělili o zážitky, prostě super.

Šťastnou cestu domů, a za rok v Trnavě na MS :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2018 19:05 - 26. srp 2018 19:14 #20851 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F5J 2018 postřehy
Tak jsme doma (teda já zatím u Malčíků, do Prahy až zítra). Příjezd 20:45 po odjezdu v 2:15 našeho času asi nevyžaduje komentář. Cesta by byla fajn nebýt čekání pět hodin na hranicích Srbska a Maďarska, chtělo by to pruh "jen pro bílé". Krátké video z kolapsu dopravy - bez komentáře.



Více zítra, asi se ještě vrátím i k finále s odstupem.

Pro Pavla jednou větou - jen a pouze utržený pastorek od hřídele, vlastní převodovka (Reisenauer) je naprosto bez škrábnutí a po lepším přidělání pastorku může ihned dále sloužit.
Poslední změna: 26. srp 2018 19:14 uživatelem Tomas Hruby.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2018 19:38 #20853 od Kamil Kičmer
Odpověděl Kamil Kičmer pro téma ME F5J 2018 postřehy
Připojuji se ke gratulaci celému týmu, jak vlastním pilotům, kteří si zaslouží obdiv, tak celému realizačnímu týmu, který se podílel na celkovém úspěchu, ambice byly určitě vyšší, ale odvedli jste kus dobré práce a obdivuhodný výkon.
Gratuluji.
Poděkovali: Petr Slezák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2018 05:46 #20855 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F5J 2018 postřehy
Ještě se vrátím k sobotním finálovým letům, které rozhodly o titulu mistra.
Večer před nimi jsme se rozhodli obětovat Radka s cílem zkusit vyprovokovat Arjana Hucaljuka k chybě a pomoci tak jednak Sebastianu Feiglovi, který vedl po prvním finálovém dnu a případně i Petrovi větším roztrháním pole.
Bohužel ale prokletí pokračovalo :-(
První ranní let (třetí finále) začal podle plánu, ale Arjan zachoval klid a tlak ustál a výšku si podržel vyšší. Radek z minimální výšky nedoletěl. Až sem nicméně dobré - prostě pokus, který nevyšel, stane se.
Jenže po cca pěti minutách se situace zhoršila. Petr našel celkem stabilní stoupák, ovšem po chvíli se v něm srazil právě se Sebastianem :-( Výsledkem byl model totálně na šrot u Němců, Petr letěl se zásekem dále, ale i kvůli rozhození nakonec plný čas nedal.
Následoval reflight, který se stal velkým sólem pro Radka. Ne výškou, tu měl nejnižší Arjan, který vyhrál první let a tak v reflightu mohl tlačit, Radek byl "vysoko" , což znamenalo 24 metrů :-) Ovšem průběh byl neskutečný. Radek se v malé výšce ustředil a celkem bezpečně stoupal. Po nějaké době ovšem zpozoroval, že se Petr nad zemí trápí. Tak k šoku ostatních team managerů, nechápajících, co se děje, letěl dolů k Petrovi, při vyklesání očichával vzduch, načež se zařadil před Petra a vedl ho do lepšího vzduchu (chyběl jen blikající nápis "Follow me"). Bohužel ale bratrské gesto nepomohlo a velmi nervózní Petr se nízko nad zemí už nechytil. Radek ale předvedl neskutečný let a nakonec ve velké dálce a malé výšce maximum odlétal.
Po tomto startu jsem už mi bylo opravdu hodně smutno - snad nejlepší pilotní výkon celého ME v kombinaci s obrovským týmovým duchem, ale ani toto nebylo odměněno. A aby bylo ještě hůře, tak Sebastian Feigl s náhradním modelem maximum nenalétal a tím bylo prakticky rozhodnuto o titulu...
Ve čtvrtém finále Arjan zcela správně letěl na jistotu vysoko, navíc byl zrovna velmi termický moment, tak nalétali snad všichni, z nejmenší výšky Radek, ale v zásadě už tento let nic neřešil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2018 06:17 #20856 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma ME F5J 2018 postřehy
Tome je radost toto číst, a je radost a čest kluky osobně znát. I když to nevyšlo, myslím si, že můžeme být hrdi dmout se pýchou, že máme takové piloty. Příští rok to bude určitě lepší !

Samozřejmě je třeba poděkovat i všem lidem v pozadí, ať už členům týmu, nebo Zdendovi a Pavle, kteří obětují spoustu nejen času. Děkujeme :)


Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poděkovali: Petr Slezák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2018 12:55 #20857 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F5J 2018 postřehy
Kluci mají opravdu obrovský respekt od soupeřů i na této vrcholné úrovni!
Co už může být je větší důkaz respektu, než když vidíte, jak pilot extratřídy Primož Rižner letěl jeden kvalifikační let doslova nalepený na Radka a sledoval každý jeho manévr??? A v případě Petra to samé předvedl například jeden z Feigelů...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2018 18:19 #20862 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma ME F5J 2018 postřehy
Kluci jsou dobrý, o tom žádná ;-) , ale chtěl jsem poděkovat hlavně Tobě, Tomáši, za krásné fotky a poutavé reportáže. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. srp 2018 12:52 #20873 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F5J 2018 postřehy
Abych kompenzoval těch pár posledních lehce deprimovaných příspěvků, tak teď pozitivněji několik pochval/poděkování...

Zaprvé chválím (i jménem celého týmu) práci pořadatelů. Už jsem to naznačil, když jsem se o několik příspěvků dříve ohradil proti zlehčování Bulharska, ale je skutečně mimo diskusi, že Sotir Lazarkov to zvládal skvěle a z hlediska práce pořadatelů šlo o akci prakticky perfektní. To se týká jak práce na letišti, tak ale i třeba pojetí zahájení na náměstí a pak vyhlášení a banketu ve velmi pěkném areálu. Opravdu spokojenost...

Druhé poděkování patří našemu svazu - často se do něj rýpe, ale pro nás udělal asi maximum možného. Počínaje přidělením podpory již na začátku roku v KLeM a následně pak na úrovni SMČR nový předseda pan Žemlička ochotně řešil vše kolem přihlašování atd., co jsem po něm jako TM potřeboval - nemám co vytknout, děkuji!

No a třetí poděkování pak samozřejmě celému týmu, kdy jsme se obešli bez nejmenšího konfliktu. O pilotech se tu již psalo a chválilo dost, ale asi nikoho nepřekvapí, že svou roli perfektně splnili i Standa Perkovič a Jarda Imiolek v pozici pomocníků a podpůrného týmu. Já sám jako TM jsem dělal co se dalo a snad jsem také nic nepokazil, Vlasta Vostřel pak kromě létání fungoval ještě jako asistent TM a absolvoval se mnou patřičné briefingy, což mi také pomohlo. Opět mohu jen chválit, tohle bylo moc fajn :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2018 17:34 #20881 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F5J 2018 postřehy
Ještě galérie fotek z akce...

adobe.ly/2MJ601p

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.466 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám