file XANTIPA

Více
21. lis 2016 13:21 #17642 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma XANTIPA
Jelikož je sezona za námi (jak by řekl pesimista), nebo protože ta nová se nezadržitelně blíží (jak by řekl optimista), zahájil jsem přípravou nového / starého stroje.
Jak možná někteří ví, dostaly se mi do rukou úplně nové (ale asi tak 10 let staré) díly na originál elektroverzi F3J Xantipa II od Jiřího Tůmy.
Éro je velkej krasavec v zeleno / bílo / černé barvě. Křídlo je třídílné, odlehčené (na svoji dobu) konstrukce sklo - herex, o rozpětí 3440 mm. Elektro trup je sklo - kevlar - uhlík s obrovskou kýlovkou a plovoucí VOP, kterou bohužel nemám. Hmotnost nebude žádná velká hitparáda, zatím: trup 324g, celé křídlo 1070g.
Práci jsem začal tím, že jsem se i s érem nakýbloval do dílny k Jirkovi Mihulkovi. Zatím tedy brousím otřepy po obvodě všech dílů a chystám si motorovou přepážku a další droboť na zástavbu. Většinu dílů použiju z letošní Xantipy, která už má nového majitele.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. lis 2016 19:26 #17643 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma XANTIPA
heeej krasny kousek :) a ta barva mi neco pripomina :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. lis 2016 19:29 #17644 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma XANTIPA

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. lis 2016 07:00 #17645 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma XANTIPA
No to je opravdu hodně podobný schéma a i odstín zelený sedí :lol:
Xantipa je navíc celá zelená i zespodu, kde má jen dva bílý pruhy. Jsem docela zvědavej na viditelnost ve vzduchu B)

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. bře 2017 08:04 #18289 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma XANTIPA
Jsa probuzen ze zimního spánku, zjišťuji, že se mi začínají doma hromadit letadla a žádné z nich není ani zdaleka schopno letu (což lze u letadla považovat za poměrně zásadní vadu) :sick:
Na začištěném křídle Xantipy jsem prozatím pouze vyřezal otvory pro serva. Chystá se odřezání klapek a křidélek.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. bře 2017 08:16 - 21. bře 2017 08:19 #18290 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma XANTIPA
Umodelařil jsem (spíš upatlal) kabinku. Protože v trupu někdo přede mnou vykuchal díru, udělal jsem vložku ze 3 vrstev kartonu a vlepil vteřiňákem. Kabinu a okolí pak olepil izolepou a položil 2 vrstvy skla 80 g. a 2 vrstvy skla 50 g. Mezi ně jsem poházel roving a přes plastovou fólii to vše omotal obinadlem. Výsledek nic moc ale po obroušení, vytmelení a přelakování to svůj účel splní.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"
Poslední změna: 21. bře 2017 08:19 uživatelem Rudolf Rada.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. bře 2017 08:47 #18291 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma XANTIPA
Pustil jsem se do výroby plovoucí výškovky, což dělám poprvé v životě. Inspiroval jsem se u Topmodelu a Reicharda, náběžka bude z uhlíkové trubičky 3/2, nosník z uhlíkové trubičky 4/3, odtokovka ze dvou uhlíkových pásků 10 x 0,4 a žebra z balzy 2, krom kořenového, které je z topolovky 3mm s nalepenou balzou 4, kterou vybrousím dle profilu kýlovky. Potah bude fólie, nejlépe transparentní.
U výškovky jsem si i trochu započítal abych měl správné parametry. Použil jsem vzorce výpočtů z RC Revue a vyšla mi plocha 7,63 dm2 při rozpětí 700 mm.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.464 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám