file serva a problémy s nimi

Více
05. bře 2018 12:25 #19929 od Martin Bečvář
Pokud používáš brzdu tak u YEP musíš spravně zkalibrovat rozsah plynu.
Ve vysílači nastavit rozsah plynu 10-100% (-80 do +100)
zkalibrovat regulátor
a vysílači nastavit zpět rozsah plynu 0-100% (-100 do +100)

Pokud myslíš že máš vše správně a zlobí to pak jedině klasický postup.

Resetuj regulátor do výchozího nastavení, založ čistý nový obyčejný model ve vysílači a nabinduj přijímač.
Zkontroluj veškeré mechanické propojení (kabely konektory)
Nastav YEP regulátor, hlavně startup speed - plane fast, brake - hard, a kalibrace viz výše.

to musí fungovat :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2018 13:08 #19930 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma serva a problémy s nimi
A to vše Ti naprogramuje v RC Servis zcela zdarma u všech YEP pan Zdeněk Hnízdil ( Ig.Hnízdo ).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2018 14:22 #19931 od Pavel Hloušek

Martin Bečvář napsal: Resetuj regulátor do výchozího nastavení


Jak se to dělá? Zrovna bojuju s nastavením reg. Přes kartu nastavím, zkontroluju, vše ok a když to vypnu a znova zapnu, tak tam to nastavení není. Jede si to v heli módu. Párkrát už sem to dělal, mám jich víc a bez problémů, teď je něco jinak a nevím co. dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2018 14:46 #19932 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma serva a problémy s nimi
Při programování musíš nastavení každého řádku (který chceš změnit) potvrdit Enter tlačítkem. Jinak to máš jen rozsvícené na kartě ale neuložené v reglu.

Tovární reset je tak snadný, že se to mnoha lidem povede k veliké radosti na soutěži pár sekund před startem aniž by o to stáli ;) .
Na vysílači dáš plný plyn, zapneš napájení, regl (resp. motor) začne pípat, odpojíš napájení. Hotovo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2018 15:25 #19933 od Pavel Hloušek
Samo že to odentruju, jak sem psal, když to po nastavení obou stránek znova projedu, tak to tam je. Když ale odpojím napájení a znovu připojím, tak to zmizí a jede to v tom heli módu.
Jinak pokud zapneš napájení s plným plynem, tak stačí zase v klidu odpojit napájení a nic se nestane. To už sem párkrát nechtěně vyzkoušel :) K tomu aby ses dostal do programovacího módu musíš ještě po tom zapnutí s plným plynem stáhnout plyn. Já ale myslel, že je řeč o nějakým jiným resetu. Du bádat, snad na to do jara dojdu :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2018 16:37 #19934 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma serva a problémy s nimi
Jasně, když v průběhu toho pípání stáhneš plyn, tak aktivuješ programovací režim. Ale když necháš stále plný plyn a odpojíš napájení až když to pípání skončí, tak by se měl regl resetovat, ovšem nechci to teď tvrdit na 100%. Nemůžu to vyzkoušet, regl nemám u sebe.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2018 16:57 #19935 od Pavel Hloušek
Záhada vyřešena. Nešlo mě to naprogramovat proto, že sem kartu připojil až za Altise a né přímo na regl. Sem prostě vytáhl konektor z přijímače a strčil ho do karty a to je očividně špatně, když se v éru nachází Altis :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2018 21:18 #19936 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma serva a problémy s nimi
Regulátor jsem měl naprogramovaný dobře. Myslím že těm nejnovějším nevadí plný plyn při zapínání, ale musí se systém znovu odpojit, jinak nefunguje. Nepřehodí se ale do továrního-heli módu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. bře 2018 12:39 - 13. bře 2018 19:30 #19974 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma serva a problémy s nimi
Shodou okolností mi právě dorazil regl YEP 30A z HobbyKingu. Předchozí 40A, objednaný asi před dvěma lety byl z továrny nastaven v Heli módu. Tento nový má běžné "letadlové" nastavení, takže na první zapojení standardně funguje, bez nutnosti něco měnit.

Pro stopalcovkáře snad dobrá zpráva :) .

... a ještě dodatek. Pokusil jsem se vyvolat tovární reset, tak jak jsme tu nedávno probírali a skutečně se mi to nepovedlo, tak jak už napsal Martin. Předpokládám, že výrobce nějak upravil FW regulátoru, aby to nebylo tak snadno a hlavně nechtěně proveditelné.
Poslední změna: 13. bře 2018 19:30 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.254 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám