MČR RCEK - 10.9.2016

Kategorie: RCEK Zveřejněno: neděle 11. září 2016 9:30 Napsal Pavlíček Martin

Skoro se může zdát, že z Branských a Packých modelářů se stávají hrobníci kategorií, protože tento týden v sobotu odlétaly poslední MČR RCEK a před týdnem poslední MČR RCEJ kde konečně zaslouženě vyhrál Michal Jirásko, protože dlouhodobě patří k nejlépe přistávajícím pilotům startovního pole a pokud náhodou přistane špatně, tak je to evidentní chyba pomocníka.

Štěstěna se k němu stále obracela zády a stále ho nějak nemá ráda, ale k tomu až později.

Ředitel soutěže Jaroslav Lhota objednal na sobotu 10. 9. u Krakonoše famózní počasí, skoro jasno a vítr do 4m/s a tak už od rána nebyla nouze o stoupáky, ale i o neskutečné klesáky, které dokázaly dostat do té doby 5minut stoupající model za 3-4 minuty z 300m až na zem a na celé obloze nebylo ani trochu vzduchu.

Na „děravé“ nebe po třech kolech postupně doplatili takřka všichni piloti kromě P. Semeráka, moji maličkosti (až na přistání za 85 ve třetím kole) a M. Horáka, který pro změnu v druhém kole při šetření času pověsil letadlo do kukuřice.

Situace se začala měnit až ve čtvrtém kole kdy I. Krajčovič roztopil gril a narovnal buřtíky.
Šli jsme odlétat čtvrté kolo a stoupající kouř nám ukázal stoupáky, jen Ivan s vidinou buřtů přistál v šesté minutě a chystal se nám je zbaštit a tím všechny trochu znervózněl a tak pro jistotu přistáli za 90b až na M. Jiráska, ten nezklamal a přistál opět nejlépe.

V pátém kole se rozhodlo o medailistech, a i když se v RCEK už nelétá finále tak to osud rozlosoval tak, že se v šestém kole vlastně finále letělo. Mezi M. Jiráskem , P. Semerákem a mnou byl tak malý rozdíl, že kdo by zaletěl nejlépe tak vyhraje a podle toho se také letělo. Všichni šetřili motorem, ale Petr nejvíc a byl suverénně nejníž i přesto, že za 7minut stihl omlátit barvu ze střechy hangáru a očesat všechno listí z břízy, tak mu to nedalo a přistál za 7:58 což byla jeho škrtačka.

A tu jsme u té štěstěny, Michal opět po famózní soutěži nenalétal plný čas a přistál o deset vteřin dříve a tím dal šanci mě, já nezaváhal , dal jsem 9:40 a 99b což mi stačilo abych se po zádech soupeřů vyšplhal na vrchol. Tak po třech titulech v RCEJ jsem letos ukořistil ten v RCEK.

Teď se hrobníci chystají na RCEV do Hořic, tak uvidíme jak dlouho vydrží tahle kategorie.

Z prosluněných Krkonoš přeje klidné nebe a pěkné polétáni M. Pavlíček.

Zobrazeno: 3888

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám