× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/prihlasky

file RES

Více
28. zář 2019 06:27 #22285 od Jiří Veselý
RES vytvořil uživatel Jiří Veselý
Zdravím.

Právě jsem se seznámil s kat. RES. Tyto modely stavím a létám soutěžně od začátku elekter. Začal jsem s 2ma metry a došel až na cca 3,5m. Modely jsou málo pracné, laciné a tím nahraditelné. Létají dobře. RES jak je dáno pravidly, jsou bez motoru na gumicuk. V tom podle mně je problém. Svého času jsem létal české RCH. Pravidla jsou obdobná, jako RES, ale rozpětí jen cca 1,5m. Problém je právě ve startu s gumicukem. Po startu jsou gumicuky často překřížené, nebo zapletené.To někdy vyvolává i různé osočování a pod. RES na motory je možné určitě doporučit. RES, pokud se nabízí jako stavebnice, křísí modelářskou činnost a určitě je vhodná pro začínající modeláře. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
28. zář 2019 18:15 #22288 od Karel
Odpověděl Karel pro téma RES
Dobrý den. Je dobře, že se kategorie RES začala propagovat i u nás v Čechách. V zahraničí se látá cca deset let. Pravidla jsou za tu dobu jasná a srozumitelná. Jedná se o pravidla FAI. To znamená, že s modelem postaveným podle pravidel mohu létat na soutěžch po celém světě a nemám problém. Před týdnem jsme v Havlíčkově Brodě pořádali první soutěž této kategorie. Zúčastnilo se jedenáct pilotů. Létalo se podle Fajkových pravidel a v programu Sorg REScontest. Soutěž má spád, piloti se točí na startovištích a skupinách. Přepočet je na 1000 bodů a žádné kolo se neškrtá. Létali jsme na čtyři kola a dvě finálová. Vše bez problémů. Už dnes se objevuje několik odpůrců této kategorie (hlavně z řed V2S). Prosím nevymýšlejte nic nového a držme se toho, co již léta funguje a je odzkoušeno. Je to zábavná, cenově dostupná kategorie pro všechny generace modelářů. Kategorií s elektro pohonem je tady dost a všech velikostí. S pozdravem K.Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2019 06:13 #22289 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma RES
Zdravím.

Je mi ctí, za modelářskou reakci na RES. Bohužel, jak už jsem uvedl, provázek a guma stanovené délky, opravdu nedává možnost létat všude. Vyžaduje to určitý a ne malý startovní prostor a právě lehká, " malá," laciná elektra toto splňuje. Nevím, kdo jak má modelařinu rád, ale v důchdu, když už nesplníme chodecký maraton, tak z podobných soutěží vypadáme a to přeci nechceme. A co mladí? Motor je dnes všude základem. Je třeba se podívat na elektrické soutěže a tam lehko zjistíme, kolik je tam starších, dnes již pilotů a postupně budou strádat, ale létat přeci nepřestanou. Ten RES je vlastně větší naše RCH a to se létá určitě déle. Dávám šanci českému RES, s rozpětím 3m, křidélky a řízenou výškovkou. Samozřejmě s el.motorem,JIVE

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2019 11:48 - 29. zář 2019 15:06 #22290 od Pavel Bejček
Odpověděl Pavel Bejček pro téma RES
Musím souhlasit s Karlem, kdo chce motor, určitě si vybere, kdo chce jiné ovládání než má povolené RES určitě se také vybere ze stávajících možností. F3 RES se dají nakupovat stavebnice z celého světa, jezdit můžu na soutěže také po celém světě, děti to ohromně baví, hlavně nevymýšlejme nic lepšího. RESka u nás příští rok bude létat min 10 modelářů (Chodsko) a moc se těšíme.
Poslední změna: 29. zář 2019 15:06 uživatelem Pavel Bejček.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2019 16:34 #22291 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma RES
Zdravím.

Tak jsem na ty RES mrknul a první model, který jsem spatřil, byl RES na motor. Takže asi 1:1. Já osobně bych příležitost RES 3m s křidélky a výškovkou jen tak neodsoudil. 3m je už model a ne házedlo, ve výšce je lépe vidět a co hlavně, zvládá daleko větší vítr. Stavebně je to skoro stejné. Jen o málo více materiálu. Je docela možné, že v krámu není, ale to není můj problém.
Dnes jsem létal "RES" 100". Přišel vítr a bylo úplně jasné, že bez křidélek bych musel jít domů, tak proč se tak odsoudit, když je to skutečnost. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2019 17:18 #22292 od Luboš
Odpověděl Luboš pro téma RES
To není nic nového. Ve světě se RES elektro běžně létají. Stačí kouknout na youtube. Ale nedělejme hned ze všeho elektry. Myslím, že těch kategorií elektro je až dost!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2019 18:20 - 29. zář 2019 19:44 #22293 od Karel
Odpověděl Karel pro téma RES
F3RES jsou jasně daná pravidla a díky ním je cena modelu taková jaká je a jiná nebude. Přidá li se motor a všechno okolo, je to navýšení ceny cca o 3400,-kč.
Když elektro tak pevná výška a to je Altis. A to je cena za nejlevnější komponenty.
3400 je cena stavebnice.
Nechme tuto kategorii jak je a komu se to nelíbí může s brzdou létat všechny kategorie větroňů s elektromotorem. Myslím, že nemá cenu se v tom pitvat, ale začít dělat co nás baví. S pozdravem K.Svoboda
Poslední změna: 29. zář 2019 19:44 uživatelem Karel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2019 21:40 #22294 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RES

Karel napsal: Dobrý den. Je dobře, že se kategorie RES začala propagovat i u nás v Čechách. V zahraničí se látá cca deset let. Pravidla jsou za tu dobu jasná a srozumitelná. Jedná se o pravidla FAI.
...


Nemám celkem zájem vstupovat do této debaty, neboť k uvedené kategorii mám zatím vlažně neutrální postoj... jenom bych rád uvedl na pravou míru tvrzení uvedené v citaci - NEjedná se o pravidla FAI, to jen pro pořádek ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2019 05:37 #22295 od Karel
Odpověděl Karel pro téma RES
Český překlad pravidel je podlé Fajkových. To jenom u nás se snažíme něco vylepšit.
Důležité je že modely jsou konstrukcí podle nich.
V Havlíčkově Brodě budeme létat vždy F3RES.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2019 07:10 #22296 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RES
Jen tak pro pořádek, ta světová kategorie se jmenuje F3-RES2M, podstatný je i konec, jde o dvoumetrovky.

Opravdu existovala i "velká" kategorie RES, sem patří třeba notoricky známý Drelův Bubble Dancer (bez spoileru létaný i u nás z RCVS), ale tato varianta je víceméně mrtvá, dnes už to asi moc nedává smysl, ujaly se právě ty dvoumetrovky s povinností klasické stavby.

Co se týče elekter, tak Němci s tím laborují, představa byla vyloženě výškový spínač na cca 90 metrů, ale zatímco u gumipraku jde o jasný úspěch, tak elektry jsou dost v počátcích, pokud vím, tak ani na DaEC nemají žádná jednoznačná pravidla.

Pro Karla - ne, fakt to nemá nic společného s FAI, jde o národní pravidla více zemí. Ta česká verze je víceméně doslovný překlad německých, která se berou za etalon celkem všude, originál je na leistungssport.modellflugimdaec.de/image.../t36/t365/36-534.pdf . Podle těchto pravidel postavený model bude legální vlastně ve všech zemích, kde se RES2M létá, ale FAI to zkrátka není, jde o čistě národní kategorie s tím specifikem, že se k prakticky stejným národním pravidlům dobrovolně připojilo více zemí :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.309 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám