file F5J - Asperatus

Více
11. říj 2018 09:33 #21032 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma F5J - Asperatus
V sobotu jsem byl v Roztokách u výrobce, zatím je pouze ta skleněná verze s uhlíkovým trupem. VOP a SOP by měla být už u této verze biaxová.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. říj 2018 12:38 - 12. říj 2018 13:08 #21033 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma F5J - Asperatus
Taky jsem se byl na to podívat. Líbí se mi půdorys křídla, jeho pevnost, a profil.

Strávil jsem v Roztokách hodinku, povídali jsme si s panem Nadrchalem o konstrukcích, a i o tom, jak bylo křídlo propočítáváno a laděno obtékání.

Výrobu teprve začíná, ale ve výrobě modelů není nováčkem. Dělal kompoziťáky např. pro pylony.

Docela jsem na to zvědav, jaký to bude ve vzduchu. Vypadá to na zemi hezky a lítavě :-)
Poslední změna: 12. říj 2018 13:08 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. říj 2018 12:40 #21034 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma F5J - Asperatus
Snad to neposere pilot :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. říj 2018 09:31 #21037 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma F5J - Asperatus
Tak jaké jsou první soutěžní zkušenosti s novinkou?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. říj 2018 12:56 #21038 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma F5J - Asperatus
- Do toho počasí co bylo (nulková termika, nulový vítr) to prostě těch 450 gr navíc je znát :-D. = řeší nová verze skleněnky, nebo biaxu

- Chce si pohrát s těžištěm v mém modelu (více dopředu)

- Drobné úpravy na trupu modelu (Dost škaredě jsem s tím zapíchl, a pevnost není špatná, ale ani 100% jak bych si představoval) = již se upravuje

- Vyztužit prostor spoje uší a středu křídla. Při praštění o zem jsem uchem natrhl sklo nad nosníkem. = již vyřešeno, dává se tam uhlíková pásnice

- Zvětšit rozpětí klapek na pákách

Toliko negativ. Proto se to testuje, aby se odhalily věci z ostrého zápasení.

Co se týče pozitiv, tak to pěkně krouží, a po vyřešení drobností (které se ani jedna nedostane do produkčních verzí pro zákazníky) to bude OK.

Když jsme byli v termice asi v pěti letadlech, tak to stoupalo řekl bych mimořádně dobře a brzy přestoupalo celou skupinku.

Na těch porodních "bolestech" se již pracuje, a budou vyřešeny.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. lis 2018 12:18 #21106 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma F5J - Asperatus
Nějaký čas uplynul a máme tu další novinky o tomto modelu + čupr trupr akci pro členy stoupak.cz

stoupak.cz/2-uncategorised/229-asperatus-info-akce

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2018 11:39 - 27. lis 2018 11:44 #21107 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma F5J - Asperatus
Pan Zbyněk Nadrchal mě poprosil, jestli bych něco sem nenapsal o tomhle modelu. Tak jen pár reálných poznatků, nechci tu dělat nějaký blabla marketing.

Po prvním létání s jeho testovacím modelem cca před 3-mi týdny, jsem dospěl k názoru, že krom těžiště někde mezi 93-95mm (přilepili jsme 3 dvacetikoruny na čumák :-) ) je třeba ještě přizvednout spojky uší zkusmo na 7 stupňů, a zmenšit úhel seřízení.

Teď v neděli bylo už všechno ok, letadlo lítá naprosto v pohodě, s 1600g hmotností a ve větru 1-3m, při teplotě 4 stupně a zatažené obloze jsem si pěkně zalítal, a i termiku našel a vytočil. Kroužení i v pár metrech nad zemí je v pohodě, bez padání a naprosto stabilní. Kroužky umí i s totálně malým poloměrem.
Při tomhle seřízení termiku ukazuje hezky zřetelně...

Co bych na sezónu ještě určitě doplnil jsou - dovažování do větru (rozměry a uchycení balastu), a odlehčení kormidel. Jinak vše ok. Palec nahoru!

Jo a ty použitá serva, to je hrůza hrůz, tam je potřeba, aby si výrobce dal do modelu něco "normálního" ;)

Jsem zvědav na uhlíkovou verzi, tohle byl sklokompozit.
Poslední změna: 27. lis 2018 11:44 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2019 15:29 #21226 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma F5J - Asperatus
Dnes jsem udělal pár prvních letů s Asperatusem, zatím jsem ladil jen základní nastavení. Při při posledním letu jsem ale neodolal a vytočil bublinku, kterou jsem náhodou potkal a bylo z toho pěkných 15 minut, letadlo i při mé nedokonalé pilotáži točí opravdu pěkně. Přistál jsem, protože ani v rukavicích jsem už necítil prsty, bylo -2 stupně. První dojem z letadla je docela dobrý.
Letovou váhu mám 1450 g, Osazeno motorem MEGA 16/15/5CE F5J, regulátor YEP40, serva BMS105HV v trupu, v křídlech BMS115HV, vrtule 10x6, baterie BOLT 850/3S. Abych se dostal na doporučovanou polohu těžiště a nemusel dopředu cpát olovo (baterie je nacpaná až na motoru), vyměnil jsem ocelové struny ke směrovce a výškovce za uhlíkovou kulatinu 1 mm a ocelové vidličky se šroubovacími koncovkami za podstatně lehčí kulové čepy. Zdá se, že jsou to prkotiny, ale na těžišti to potřebnou změnu dalo, dostal jsem se ze 101 mm na 96 mm.
Stoupavost jsem zatím neměřil, ale vypadá to, že je při tomto osazení dostatečná.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2019 19:11 #21296 od DNZ Gliders
Odpověděl DNZ Gliders pro téma F5J - Asperatus
Dnes jsme přes nepřízeň počasí provedli zálet verze Asperatus Competizione Ultraleggera (biaxial, 1300 g letovka), abychom ho vyzkoušeli i trochu v extrému. Vítr 4 m/s, -2°C a 20 cm sněhu určitě nejsou optimální podmínky pro lehouše :) Video najdete na našich stránkách www.dnzgliders.com/inpage/asperatus/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2019 18:43 #21372 od DNZ Gliders
Odpověděl DNZ Gliders pro téma F5J - Asperatus
První skoro jarní poletání :) moc to nenosilo, ale užili jsme si to
https://youtu.be/OXdPVqRacsE

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.317 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám