question-circle Motor + vrtule + baterky pro F5J

Více
26. lis 2019 17:20 #22482 od Martin Beseda
Používám výhradně regulátory YEP. V letadle mám tento:
hobbyking.com/en_us/hobbyking-yep-30a-2-...peed-controller.html
V popisu se píše 35A max, po dobu 10 sekund. Kolik ho ale můžu bezpečně přetížit? větší dát kvůli hmotnosti nemůžu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2019 10:58 #22487 od Tomas Hruby
Martine nic ve zlém, ale tohle je trochu nesmyslná otázka - "bezpečně" ho můžeš přetížit právě na 35A/10s, jak je jasně napsané ve specifikaci...
Jakékoli jiné přetížení už je mimo specifikaci na vlastní nebezpečí a slovo "bezpečné" k tomu zkrátka nemůžeš použít.
Co jsem si sám hrál s YEP, tak mi přišlo, že topí relativně dost a nějak velká rezerva tam není, asi bych se nebál pro 30A verzi těch 35A po celých 30s v F5J místo udaných 10s, kratší špička třeba i 40A, ale víc se mi nezdá rozumné. Ono to třeba i přežije, ale sám jsi chtěl něco aspoň s přimhouřením oka "bezpečné"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2019 11:51 #22488 od Pavel Hloušek
Já mám několik těchhle www.bighobby.cz/Regulator-SUNRISE-ICE-YE...A-AIR-HELI-d1675.htm asi to bude dost podobný. Honil sem je těsně pod těch 30 A většinou cca 20 sec a přestože se u nich uvádí, že mají ochranu snad i proti neštovicím, tak už mě dva shořely. Pozitivní je, že SBEC fungoval dál, takže éro bylo po odvětrání v pohodě. Jinak sou OK, ale ty limity sou asi dost na těsno.
Teď nás zaujaly tyhle maytechy www.bighobby.cz/Regulator-Maytech-FALCON-30A-SBEC-d3123.htm kolega už jeden testuje a zatím spokojenost

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2019 14:30 #22489 od Martin Beseda
Ano Tome, špatně zvolené slovo.
Na zemi mi teče přes něj do 32A, ale potřeboval bych vrtuli s větším stoupáním, tak si nejsem jistý. Model je uzavřený, nechlazený.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2019 15:32 #22491 od Tomas Hruby
V podstatě ti Pavel Hloušek píše to samé, co já - YEP30A může vyhovovat, ale neřekl bych, že to je vyloženě typ na výrazné přetěžování. Osobně bych určitě nezkoušel jít nad 40A, ale spíš bych se pro 30s běhu v kuse držel někde u 35A.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 15:15 #22492 od Martin Beseda
Před chvíli jsem letěl s regulátorem 30A a odběrem (na zemi) 34A. Vzhledem k tomu, že je chladno, nebylo po přistání poznat zahřátý regulátor, ani motor. To bylo s vrtulí 13/8. Potřebuji ale trochu přidat na tahu a chtěl bych použít vrtuli 13/10. A opravdu do "čumáku" nemůžu přidat žádnou hmotnost. To bude ještě zajímavé.

Jinak, to jsem zrovna zalítal nové letadlo, po roční pauze ve stavění. Je hotovééé.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2019 10:13 #22508 od Ivan Horejsi
Vy musite ty svoje eroplany opravdu nenavidet, kdyz na nich testujete regulatory bez minulosti, bez dobre povesti, prezujete je atakdal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2019 16:05 #22509 od Milan Chalupník

A opravdu do "čumáku" nemůžu přidat žádnou hmotnost.

Tak ho máš asi dlouhý, je třeba zkrátit a zase můžeš přidat výkonnou hmotu, nebo něco ještě šoupnout vzad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2019 08:56 #22510 od Alois Hrabáček
Hoši má někdo zkušenosti s převodovkou Reisenauer? U moji s motorem Mega má trochu vůli na hřídeli. Jak je ve vnitř složená? Když dám na hřídel kužel, tak trochu hřídel hrká, nepoznám jestli to je v předním ložisku nebo někde vzadu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2019 09:15 - 01. pro 2019 09:18 #22511 od Pavel Svoboda
Předsedo je to přední ložisko a je to tvrdým přistáním.Demontáž je "zadem".
1) vyndat satelity
2) sundat přední prstenec
3) vyrazit "klikovku"
4) sehnat ložisko ( to bude problém ... v ČR koupíš poze nerezové) - raději obě (každý je jiný rozměr
5) demontáž ložisek
6) nalisovat nová ložiska
7) nalisovat "klikovku" a ZALEPIT přední prstenec

Doporučuji zavolat pana Matyáše a domluvit servis s ním (ložiska by měl už mít snad skladem).

Jinak pro ty co říkají "U Reisenauera praskají hřídele protože jsou duté" mám prima foto

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:
Poslední změna: 01. pro 2019 09:18 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.377 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám