× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Kluby / individuální členstvi SMČR 2017

Více
02. říj 2016 18:11 #17457 od Aleš Krátký
Jistě jste si všimli, nebo alespoň zaslechli, že pro příští rok se musí všechny kluby "předělat" resp.
v souladu s Novým občanským zákoníkem Zákon č. 89/2012 Sb. jenž je účinný od 1.1.2014 je nutno upravit zápis již existujících modelářských klubů –pobočných spolků.

Neberte můj text jako exaktní vysvětlení co je dobře a co je špatně, ale výsledkem je to, že bude spousta klubu zrušených a spousta pilotů nebude moct na soutěže.

info zde : www.svazmodelaru.cz/new_smcr/preregist.htm
na soutěži ve Slatinicích se právě toto probíralo, a obecně tam panovalo docela rozhořčení nad stavem modelářství u nás.

Mě osobně by zajímalo :

Proč nemůžu mít licenci bez klubu, proč musím být v klubu pokud chci soutěžit ?
Proč SMČR nepodporuje nějak více naše špičkové piloty ?
Proč nepodporujeme více mládež ? resp každý, kdo by chtěl začít musí spadat pod nějaký klub.

Jsem si jist, že nejen já mám otázky, a doufám, že ostatní modeláři se nebudou bát vystoupit s dotazem, nebo názorem.
Protože jaké si to uděláme, takové to budeme mít přátelé ...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
03. říj 2016 06:18 #17460 od Miroslav Kopecký
Ahoj, nemožnost individuálního členství mne taky docela vadí. Sám jsem to musel letos řešit a v novém roce "změnit dres", protože náš klub díky nové legislativě končí. Určité řešení nabízí na RC Manii Tomáš Ciniburk:
rcmania.cz/viewtopic.php?f=141&t=78554

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 06:57 #17462 od Tomas Hruby
Tohle je dlouhá a neveselá historie. Individuální členství tu bylo (sám jsem ho měl), ale bylo nesmyslně zrušeno. Argumenty kolem toho bych musel hodnotit dost ostře, v reálu šlo o tlak pár představitelů (tehdy) silných klubů, kterým nebylo individuální členství po chuti. Vtipné na tom je, že některé organizace spadající do oblasti bývalého Svazarmu (po revoluci do roku 2003 Sdružení technických sportů a činností) došly k přesně opačnému závěru a přešly na VÝHRADNĚ individuální členství (typicky ČRK), i v tomto kontextu se tehdejší postup SMČR jeví "pozoruhodně"...
Nějakou dobu se to se skřípáním zubů akceptovalo, nicméně problémy se postupně začaly vyhrocovat v souvislosti s legislativou. Nejde totiž jen o nové pojetí pobočných spolků, problémy nastaly už dříve ve spojení s různými kluby v domech dětí a mládeže, zřizovaných městy, často s využitím dotací EU, které se ale fakticky členy SMCR stát vůbec nemohly (a po změně legislativy je to ještě horší). Vyhrocení situace nastalo primárně právě tam, nejvíc u lodních modelářů, posléze se dokonce požadavek na obnovení individuálního členství dostal i do usnesení konference SMČR, ale už delší dobu se kolem toho nic neděje (některé důvody chápu, některé moc ne). Blbé ovšem je, že do toho padla zde debatovaná změna legislativy kolem pobočných spolků, kde se situace pro hodně lidí stává ještě složitější...

Chtěl bych veřejně poděkovat Tomáši Ciniburkovi za jeho aktivitu kolem Rcmania, která může leckomu pomoci situaci vyřešit. Na druhé straně to ale není právě moc systémové řešení :unsure:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 07:27 #17464 od Aleš Krátký
A proč se k tomu SMČR nepostaví jak chlap a neudělá třeba klub "SMČR" a všichni by patřili pod něj ? to to musí dělat někdo další ? myslel jsem, že mají větší koule "ti nahoře".

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 08:13 #17465 od Alois Hrabáček
Pro ty kteří usilují o obnovení individuálního členství v SMČR. Já jsem byl v minulosti také inv. člen licence CZE 0-163.
Pokud by došlo k tomu, že všichni budou ind. členy SMČR. Kdo bude pořádat soutěže? Individuální členové? Kde a na čem? Nebo svaz má svoje mod. letiště? Jaký je rozdíl jestli jsem členem nějakého klubu nebo ind. členem SMČR? Kolik soutěží pořádají protagonisté ind. členství a kde, rád se přijedu podívat. Co očekávají od ind. členství
Můj názor je pokud nebudou místní kluby nebudou soutěže, nebo si myslíte, že soutěže bude pořádat předseda SMČR? B)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 08:29 #17466 od Petr Dušek
Docela by mě zajímalo kam ty tisíce individuálních členů budou chodit poletovat... klub má například dohodu s majitelem pozemku že tam mohou chodit létat a za jakých podmínek, ale když se na té louce každý týden objeví několik "individuálních členů" a bez respektování dohodnutého ji postupně rozjezdí autem, tak je nakonec majitel vyhodí všechny.

Výmluva že kvůli přeregistraci musel klub skončit je opravdu jen výmluva. Klub který se nedokáže sejít aby zvolil předsedu a někdo vyplnil tři formuláře k přeregistraci je asi klub nefunkční a takový patrně nemůže dál existovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 09:36 #17467 od Tomas Hruby
Tak třeba v Praze máme minimálně dva kluby (u jednoho jsem byl dlouho členem, takže neteoretizuji), které provozují plnohodnotné "oficiální" letiště, ale jaksi mimo SMČR, protože to podstatnou část jejich členů vůbec nezajímá... Takže zrovna v tomhle by ses možná docela divil, je dost pravděpodobné, že kdyby se udělala statistika oficiálně fungujících ploch (tedy ne "divoké plácky") vzniklých za posledních 10 let, tak budou ty "pod SMČR" v menšině. Mimochodem se najdou i případy, kdy se v podobné lokalitě pak pořádá SMČR soutěž, není to vyloučeno. Prostě otázka letové plochy a klubové aktivity nemá se sportovní licencí zas tak moc společného, bohužel současný stav to do jisté míry uměle propojuje.

Ad konec klubu kvůli přeregistraci - Petře tady jsi sklouzl k pořádné demagogii... Problém přeci samozřejmě není ve svolání schůze a volbě předsedy, ale v tom, že musíš mít úředně sídlo. A kolem toho je taková "vtipná" maličkost, že k zapsání adresy předsedy potřebuješ souhlas všech spoluvlastníků daného místa - jistě relativně snadné na vesnici, ale v městě ve větším domě s desítkami nájemníků naopak v podstatě neřešitelné. A má to i další nemalé právní dopady. Třeba je zcela nemožné udělat pobočný spolek SMČR paralelně se statutem DDM s jiným zřizovatelem... Většina klubů ohrožených koncem dojíždí přesně na věci z této oblasti :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 10:10 #17468 od Aleš Krátký
Nikdo ti nebrání mít klub kvůli letiště, ale proč mě nutí mít klub kvůli licence ?

Soutěž organizuje ředitel soutěže. To že mu pomohou kamarádi neřeší nějaký klub, ale jejich vztahy.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 10:18 #17469 od Petr Dušek
Takže abych to dobře pochopil, velký klub provozuje a udržuje oficiální letiště (v Praze či její blízkosti) a nechá tam individuálního člena SMČR zadarmo létat. Tak fajn, my na vesnici vůbec netušíme jak se v Praze žije... :)

A k sídlu klubu, pokud skutečně nikdo z členů klubu nebude vlastníkem vhodné nemovitosti, patrně by neměl být problém za dostupný peníz získat virtuální sídlo, stejně jako to dělají tisíce obchodních společností?? Spíš to bude o neochotě než o nemožnosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 10:25 #17470 od Aleš Krátký
-My máme v Dinu 3 členy (nutné minimum pro vznik) a letiště mám napsáno na sebe, stejně jako všichni co tam chodí jsou prostě jen lidi, kteří se skládají na nájem, údržbu a pomáhají na soutěžích bez nějakých povinností díky klubu.

-ale ja nechci mít nějaké virtuální sídlo. nejde jen o sídlo, ale jde o zodpovědnost za škody atd....

a vůbec, primární otázkou je : Proč nemůžu mít individuální členství ? nechci kluby rušit. chci mít možnost být individuál

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.325 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám