file Osazení serv

Více
22. bře 2021 16:28 - 22. bře 2021 17:27 #23802 od Ivan Horejsi
Osazení serv vytvořil uživatel Ivan Horejsi
V rámci houmofisu a postkovidové rekonvalescence jsem dostal chuť něco udělat rukama. Na osazení čekalo křídlo RCEV.



Táhla, která procházejí křídlem, jsem dělal už potřetí ale teď teprve mne to šlo a navíc bavilo. Předtím to byl vopruz: řada chyb, výsledek sice funkční ale nikoliv na koukání/chlubení. Některé operace jsou nevratné (nerozebiratelné) což mne docela znervozňuje a nemam to rad. Něco jsem také našel na YT.
Současně jsem postup nafotil. 36 fotek. Honzovi konkurovat nemohu, ale "nejde o umění".

Album najdete nahttps://ivanhorejsi.rajce.idnes.cz/Instalace_tahel_serv_do_kridla

Dělal jsem to hlavně pro sebe, ale třeba to někomu pomůže. Naopak, kdo to umí líp, ať opraví/doplní.
Přílohy:
Poslední změna: 22. bře 2021 17:27 uživatelem Ivan Horejsi.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
22. bře 2021 20:26 #23804 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Osazení serv
Ahoj
Prosím tě co to je za vychytávku smršťovací folie na serva. Můžeš mi to vysvětlit. Děkuji. Martin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2021 08:57 #23806 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Osazení serv
Kdybych potreboval servo vyjmout, rozstrihnu smrstovacku a vyndam. Kdyby se mu nechtelo, pomuze chytit servo za osu kouskem provazku a tahnout. Ve vyrezu pro servo asi neco zustane ale s tim uz se da poradit.
Fuguje to bajecne. Od te doby, co to tak delam - a je to uz hodne dlouho - jsem zadne servo vyjimat nemusel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2021 09:42 #23807 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Osazení serv
hele,jak nahoře píšeš "postkovidová rekonvalescence" je to to, co si myslím ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2021 14:42 #23808 od Kamil Kičmer
Odpověděl Kamil Kičmer pro téma Osazení serv
Ahoj Ivane.
Pěkná práce, gratuluji.
Můžu se prosím tě zeptat, na název modelu? Zaujalo mne zpracování. Je to klasická vakuovka, nebo je to z formy?
Děkuji.
Kamil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. bře 2021 17:37 #23811 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Osazení serv
Diky Kamile.
Je to pokracovani nasi rady, ted ve formach. Zdalo se, ze to bude snadny ale opak je pravdou. Musi se resit asi tak tisic drobnosti ... jeste to nemame uplne zvladnute.
Dnes jsem konecne vyletel. Trochu to pofukovalo ale libilo se mi to..
Ivan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2021 11:58 #23814 od Václav Jeništa
Odpověděl Václav Jeništa pro téma Osazení serv
Ivane, jak tlustý drát je použit na táhlo (1 mm?). Opravdu jsou konce drátů holé a pouze zasunuté do páky serva/ovládací páky = bez závitu, matičky, "pérové podložky" = drží bez zajištění?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2021 12:36 #23815 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Osazení serv
Drat je ocelovy, prumer 1,2. Neni pruzinovy. Ale nevim, kde ho sehnat - dostal jsem ho od znameho tak jsem nepatral. Da se ohnout i zpatky a nezlomi se.
Do F5J davaji 1,5.
Tahlo drzi bez zajisteni, celou lonskou sezonu zadny incident. A to kvalita provedeni nebyla zvlast dobra.
Hazedlari to tak delaji uz dlouho.
Poprve jsem to videl u Radka N, rikal jsem si "ten clovek musi mit obrovskou odvahu" - strkat skrz kridlo zhavej drat. Ale neni to problem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2021 16:01 #23816 od Václav Jeništa
Odpověděl Václav Jeništa pro téma Osazení serv
Ivane děkuji moc za "rozumy", jak tento náhon vypadá a jak funguje, jsem si sice mohl prohlédnout na mnoha modelech (i s ochotným vysvětlením jejich majitelů - zdravím Polanku), ale toto je prvá podrobná fotodokumentace "místa činu". Ještě prosím ujasnění - díra v styrodurovém jádru křídla od serva k ovládané plošce je tedy v zásadě plochá ("skoro" jen na šířku drátu, ze kterého je táhlo) a vzniká vsunutí nahřátého "special" nástroje z upraveného pilníku do křídla.
Má ten nástroj ve tvaru "T" nějakou roli při tvorbě prostupu pro táhlo (napadá mě konec na straně serva), nebo jak je uvedeno v popisku, je pouze na zarovnání díry pro servo a vývodů jeho kabeláže dovnitř křídla?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2021 08:05 #23817 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Osazení serv
To "T" jsem pouzil jen pro rozsireni prostoru pro kabely. Uvnitr diry pro servo jei propojeni kabelu, aby se servo dalo snadno vymenit.
Driv jsem to delal nozem ale dalo to dost prace a nikdy to nedopadlo uhledne. Bylo to sice schovane, ale remeslnikovi to vadi i tak :-).
Ty "L" ohyby nemaji kam utect, nemohou se vyvleknout. Jejich posun je omezen.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.533 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám