Letní výškoměry na "letišti nikoho"

Kategorie: Reportáže Zveřejněno: čtvrtek 25. červen 2015 19:45 Napsal Aleš Krátký

LMK Ikarus a jejich Letní výškoměry, to byla moje další štace v kategorii RCEV. Původně se měla soutěz konat na letišti na Trnávce, ale po nějakých technických problémech se na tomto letišti již nesmí jaksi taksi moc lítat a tak přišla pomoc kluků z LMK Polanka a soutěž se přesunula na letiště Polanecké.

Co čert ale nechtěl, tak předpověd počasí vypadala fakt krutě přeháňky byly dny před soutěží, a podle plánu měly být i během soutěže a po soutěži. Tato skutečnost má jeden neblahý vliv na novou příjezdovou cestu na Polanecké letiště, a to tu, že se z ní stane bahenní řeka. Dalším negativem počasí je i malá účast soutěžících. 11 je číslo opravdu slabé a poslední dobou ale dost často používané.

Dost lidí prostě raději sedí doma a koukají na růžovku než aby si zalétali, ikdyž počasí není zrovna "olej, kde se nic nedá pokazit". Čekal jsem tedy rozhodně větší účast.

OK, uznávám, ti zapálení přijedou i když padají trakaře, ANEBO se přesunou na jinou soutěž ve stejném termínu. To už ale odbíhám ...

Ráno tedy přijíždím směr nová příjezdová cesta pln očekávání jak se přebrodím, v hlavě plno letecké taktiky, posílen zkušenostmi z posledních tréningů a co nevidím. Auta stojí jinde než na obvyklém místě,ba dokonce zcela mimo letiště. Ještě před odbočkou na letiště je u asfaltové cesty kousek louky, kde se oba kluby rozhodly soutěž uspořádat a musím říct, že to byla volba více než dobrá !

Jeden by nevěřil, jak posun letiště o cca 400 metrů totálně změní zažité zvyky a nikdo vlastně neví kam letět a co tam dělat :) V kombinaci s počasím, kdy je krásně termicky je jasné, že to bude pořádné maso.

Lítalo se fakt parádně, výšky sice nad 100 metrů, ale zase na druhou stranu hrubě pod 200. Taktika a hledání termiky byly stěžejní prvky úspěchu. Umět rychle najít, vystoupat, přeskočit, vyhnout se sakra hustým klesákům, opět najít stoupák atd.. stále dokola.  Pořádně jsme si zalítali a moc se mi to líbilo. Není co vytknout ani organizaci. Kluci  z Ikaru se ujmuli všeho s odhodláním a vše běhalo jak raketa. V ceně (100 kč) bylo dokonce jídlo, časoměřiči a báječné ceny pro všechny !!! kluci palec nahoru.

No, létali jsme pět kol, jedno škrtali (někdo i více) a výsledky byly na tabuli. Skvělým letem (92m) si bezkompromisně zajistil první místo Miroslav Prašivka. Druhé místo jsem zase bezkompromisním výkonem "na sraba" z 158m obsadil já (Aleš Krátký) :). Třetí byl nakonec Radim Barč.

Všichni jsme dostali moc krásné ceny, které se už tak často nedostávají, a už vůbec ne pro všechny . Za ty musím poděkovat klukům obzvláště.

Celkově jsem byl nadmíru spokojen (ok, mohlo to být o místo lepší :) ) Organizace super, místo super, počasí super. Děkuji.

Fotky LMK Polanka

Výsledky

Zobrazeno: 6579

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám