RCEV Lomnice nad Popelkou 19.6.2016

Kategorie: RCEV Zveřejněno: úterý 21. červen 2016 14:18 Napsal Radek Novotny

Tradičně perfektně zvládnutá organizace, bufýtek, koláčky, párečky a jen samá pozitiva a poděkování organizátorům!

Pro mě to byla 4 soutěž ve 4 dnech, totální fyzický masakr, ale s dobrým koncem.

Po dešti se začalo až trošku později, a vůbec dobrý konec se ale nekonal hned v prvním kole pro Romana Žampacha. Roman se po dlouhé době se podíval konečně na soutěž RCEV, a stihnul bohužel řídit očima i jiný model, než jen ten svůj.

Svou novou červenou Tilii25 tak nepěkně pokřtil, ale vypadalo to z dálky docela opravitelně. V prvním letu stihnul ještě svou první komickou vložku i Luděk, když si před startem při skládání éra po dešti nevědomky zarazil spojovací konektor do křídla, takže let odlétal jen s funkční jednou polovinou a při přistání s jednou klapkou a křidýlkem s tím křup-žuchnul za 20b. Po halabala opravě nakřápnutého modelu se hned v druhém letu přihlásil se svou druhou komickou vložkou, kdy 5 min letu-opakovačky absolvoval s odtrženou směrovkou, která se mu chvílemi sklápěla a zas narovnávala. Jeho let pak ukončilo až další křup-žuchnutí do trávy, kdy se mu ve vzduchu odpojil snad výškoměr od reglu - to se ten výškoměr asi celou dobu klepal strachy a kablíky se mu tím vyklepaly :) !

Dál už soutěž probíhala ze strany včech pilotů v pohodě, akorát těch splachovaček a následných druhých pokusů bylo až neuvěřitelně moc. Mě se to naštěstí vyhnulo, ale cítíl jsem se totálně bezradně, když jsem třebas měřil Milanovi Ch., a ať jsem kolem zíral jak jsem zíral, nemohl jsem mu nic poradit, kam letět, a ani kde se zachránit. Pak zase bylo termiky dost a dost, aby si zase hrála na schovávanou.

Zjímavá statistika ukazuje, že od 2. rundy 2. kola do 2. rundy 3.kola se proběhlo 23.startů a plný čas se naletěl jen dvakrát, a to z výšky 180m a víc…!

Dost to zamávalo s pořadím, a i s taktikou. Martin Pavlíček to čadil na špici až do 5.kola, až do jeho jistotky na 209 metrech. To mu moc bodů nepřidalo a sklouznul na 3. místo.

Luděk dolétal soutěž od 3.kola s Daidalem 215cm, se kterým si nakonec neodpustil i poslední komickou vložku, kdy si nechal uříznout v 9. Minutě špičku trupu uchem modelu Radka Janovského, aby pak přistál přímo na bod s motorem a vrtulí plandajícími jen na kablíkách J

Na poháry, pivečko a šáníčko jsme dosáhli v pořadí:

1. Radek Novotný

2. Luděk novotný

3. Martin Pavlíček

Tisícovku(y) nasázeli ještě i Martin Horák (3x!!!), Petr Dušek (2x), Milan Chalupník (2x), Radek Janovský (1x) a Karel Mrázek (1x), ale ty splachovajdy jim to ten den nějak jinak přeorganizovaly…

Před posledním letem se nádherně vybarvilo nebe (fotky vyšly hezky), kdy se na nás ze severovýchodu mračila pekelná bouřka, ale stihli jsme to všichni zabalit včas a v pořádku.

Popis: http://img23.rajce.idnes.cz/d2302/12/12904/12904273_e077759bf29c4a9950a0ef8b694d6c55/images/DSCN2220.jpg?ver=0

Díkec ještě jednou organizátorům za přípravu dalšího příjemnýho dne! Palec nahoru!

Fotky #1 tady: http://kovyr.rajce.idnes.cz/RCEV_Lomnice_n._P._19.6.2016/

Fotky 2

Další tu ještě přibudou.

 

Zobrazeno: 2959

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám