RCE4 !! Revoluce v kategoriích

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: čtvrtek 31. březen 2016 22:00 Napsal Aleš Krátký

Již delší dobu zde čteme o různých kategoriích, náročnosti na pilotáž, náročnosti na modely atd... Poslední diskuse na téma RCEP mě přesvědčila, že je tu potencionální zájem o nějakou lidovou kategorii, která by se hned "nezamarasila" profíky, kteří jdou přes mrtvoly. Kategorii která by byla nenáročná na modely, ale i piloty a organizaci.

Nejen proto jsem se rozhodl po dlouhém uvažování pustit do světa svojí myšlenku, kterou již nosím v hlavě velmi dlouho. Vzít ze všech kategorií to nejlepší a vytvořit něco, co by spojilo vše do jedné jediné nejlepší kategorie co máme a tím by byla kategorie RCE4

Proč RCE4 ? protože by spojovala 4 nejlepší kategorie a to RCEN, RCEO, RCEV a F5J. Základní myšlenka je velmi jednoduchá : vezmeme ze všech kategorií styl přistávání, upravíme hodnocení, přidáme kousek létání, vyhodíme počítač, přepočty, seženeme lidi a vše pěkně zapečeme do nové kategorie.

Je to idea velmi podobná házedlům neboli F3K, kde mají několik letových úloh a každá je jiná, zajímavá.

Kdybych to měl formulovat do reálné podoby tak by to bylo následovně :

  • Na letištní ploše by byly dejme tomu 3 přistávací čáry a 3 přistávací kruhy
  • Piloti by dostali kartičku, na které by byly 4 různé úkoly (Let 6 minut a přistání na čáru po 1cm, Let 6 minut a přistání do kruhu po 1cm, let z 100 metrů / 5 minut a přistání na vyznačenou plochu, let ze 100 metrů / 10 minut a přistání na vyznačenou plochu.
  • Pilot by si sám rozhodl co a kdy chce letět. Prostě by se museli všichni střídat, náhodně jak je napadne. Když přijde termika, zvolil bych let ze 100 metrů., pokud je "nic", tak z 200...
  • Žádné přepočty, vteřina = 1 bod, za každé přistání 100 bodů - 1cm (u termické části, pokud trefím vybranou plochu dejme tomu 20*20 metrů, automaticky 100b)
  • Vše se posčítá a vypadne nejlepší.
  • Letadla s max rozpětím 3M (vyštípat F5J speciály), a minimální váhou 750gr (vyštípat ultra lehouše RCEK a RCEV)

Tím by jsme měli různé letové úlohy bez větší potřeby techniky (stačí stopky a výškoměr nastavený na 100m)

Odpadly by rozbroje mezi RCEK, RCEV, RCEN , RCEO a F5J piloty, protože by si každý našel svoje, a po vyzkoušení této kategorie by mohl pilot přejít k libovolné kategorii dle nejoblíbenější úlohy :)

Mohlo by být i více úloh, nápadům se meze nekladou. Věřím, že můj názor přijmou na svazu bez problémů, návrh pravidel již byl zaslán, a tak očekávám přísti sezónu prozatímní pravidla. Soutěže budeme plánovat skrze celou republiku, aby to neměli piloti z jednoho konce republiky na další daleko.

No a poslední věc, kterou jsem chtěl zmínit je to, že jestli má někdo s mým nápadem problém ať se koukne do kalendáře. Apríl kolegové 

P.S. A né, že mi někdo můj nápad ukradne :-D

P.P.S. Podobnost s reálnými nápady, situacemi nebo lidmi je zcela náhodná a rozhodně neúmyslná. Letu zdar!

Zobrazeno: 3463

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám