RCEV Dino1 - Komorní akce

Kategorie: RCEV Zveřejněno: pondělí 11. květen 2015 18:19 Napsal Aleš Krátký

Tak přišla chvíle, kdy se mohli sejít na letišti všichni letuchtiví piloti severní Moravy a Slezska, neboť 10.5.2015 proběhla poblíž Karviné soutěž v kategorii RCEV. Bohužel, soutěž to byla nakonec spíše v RCEK stylu a opravdu velmi velmi komorní.

Když se počítadlo přihlášených zastavilo na čísle 12, byl jsem, upřímně řečeno, docela zklamaný. Nevím teda, zda za to může špatná předpověd počasí, MS v hokeji, krytí se s F5J v Malackách, nebo se ještě všichni letci neprobrali ze zimního spánku, ale jak jsem napsal, účast je opravdu malá. Ráno ještě odpadli dva soutěžící a bylo jasné, že kdo příjde bude v TOP ten :)

Já osobně vyjížděl z Olomouce, kde svítilo slunce a po nebi se honily krásné termické mráčky. V Ostravě ale po ránu bylo pod mrakem a hodinu před soutěží pršelo "jako o život".

Chvíli po osmé hodině ranní se na letišti začali sjízdět soutěžící, a registrovat se ve vybudovaném zázemí. Celkem tedy registrace skončila na čísle 10, a to je sakra málo!

Jdeme létat... Chvíli svítí slunce, pak zase fouká, potom je pod mrakem ale celý den je létavo. Sice fouká dost blbě přes stromy, za nimi je nechutný rotor a za hranou letiště to "splachuje", ale podmínky jsou pro všechny stejné, a tak se není na co vymlouvat. Jde kolo za kolem a postupně se rýsuje pořadí. Celý den to teda bylo o tom, kdo lépe trefí 200 metrů a dokáže se bravůrně vyhýbat klesáky. K technice není asi co říci, stará dobrá klasika, rozdíl mezi stroji je minimální, takřka nerozeznatelný. Nakonec nám chyběla k odlítání pouze jedna jedinná skupina a začalo se blýskat, pak začalo pršet a následně i kroupy. Choulili jsme se pod stanem s letadly jak slepice v kurníku a čekali až to přejde. Ti optimističtejší stáli za mírneho deštíčku už venku a radovali se, že déšť je za námi, jiní stále kroutili hlavami, že do toho nečasu nejdou. Mezitím se vrátil David Kovář, jež lovil své letadlo ze vzrostlého stromu. Naštěstí se letadlu ani pilotovi nic nestalo.

Nakonec se odlétala i poslední skupina a bylo rozhodnuto.

  1. Aleš Krátký (5000 b.)
  2. Radim Barč (4621 b.)
  3. František Odehnal (4605 b.)

Bramboru obsadil Petr Koláska, kterému uteklo třetí místo o pouhých šest bodů. Nikdy tak nevzdávejte let, ikdyž to "nikam nevede". Každá vteřina a každý bod se počítá přátelé !

 

Závěřem bych opět povzdechl nad nízkou účasti a nad výškami, za které by se ani v RCEK nemuseli stydět. No snad se obé zlepší na dalších soutěžích.

Článek na LMK Polanka

Výsledky 

Fotky LMK Polanka

Zobrazeno: 4819

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám