× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file IDS

Více
29. říj 2015 08:59 #15743 od Ivan Horejsi
IDS vytvořil uživatel Ivan Horejsi
Znate někdo resp. pouzivate nahon serva IDS (asi Internal Drive Systém)
Pristal mi na stole vzorek když jsem byl mimo.
Libi se mi to.
Presny ramecek, jedno kulickove lozisko navíc, presne a tuhe tahlo, da se zabudovat do kridla (ale není to RDS).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
29. říj 2015 10:40 #15744 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma IDS
To bude asi toto LDS:
f3j.com/precision/lds/index.htm

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. říj 2015 10:59 #15745 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma IDS
Jojo, už je to navíc i pro Perfection, nejen pro Precision... Jsem asi první, kdo s tím létal v F5J, mám takto osazený můj Perfection, taky ho Vlasta Vostřel při závodech mimo ČR používal jako ukázkový kus :-)
Sám jsem po celé sezóně také poměrně hodně spokojený. Fakt nulové vůle, což je dobré i pro pevnost (když je křídlo samo o sobě lehké, tak je jakýkoli flutter na klapce velmi nebezpečný).
Pokud vím, tak by měla být už nějaká vylepšená verze s lepším rámečkem, ale princip stejný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. říj 2015 20:07 #15747 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma IDS
Tomáši, ten LDS systém se lepí do křídla Perfectiona už při výrobě, tedy před zavřením horní a spodní části křídla ve formě? Jaká serva máš v křídle Perfectiona?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. říj 2015 21:14 #15748 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma IDS

Martin Veleba napsal: Tomáši, ten LDS systém se lepí do křídla Perfectiona už při výrobě, tedy před zavřením horní a spodní části křídla ve formě? Jaká serva máš v křídle Perfectiona?


Ano, podle Vlasty Vostřela to dodatečně prakticky nejde, při ladění systému to prý zkoušel a málem ho trefil šlak :-) Kdy přesně to lepí netuším, ale určitě je to v nějaké fázi výroby, ne dodatečně.

Já mám Perfectiona defakto B kvality, který náhodou vyšel na mne, proto jsem osazení nemohl ovlivnit, takže mám MKS6100HV na křidélka a na klapky zbytečně velká JR DS189HV.
Kdybych to měl podle sebe, tak bych si asi nechal při dané hmotnostní kategorii LDS, ale všude MKS HV6100. Ale jak jsem psal, nestěžuju si, ono se to u mne nakonec trochu "přeskupilo", že se Perfection přesunul do pozice "těžkého" modelu do větru, kde celkem běžně létám s těžší spojkou a do ní tyčemi a pak je to jisté naddimenzování serv ve spojení s minimem vůlí velmi vítáno.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 08:26 #15753 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma IDS
Hlavni vtip je v tom, ze diky mini vulim je možno pouzit velmi kratkou packy na servu i na kormidle, pak se da pouzit i vicemene bezna packa ale hodne kratka, ktera se schova (nebo skoro schova) coz je druha moznost montaze.
Takova packa uz pujde namontovat dodatecne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 12:15 #15765 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma IDS
Ahojte.
Asi jsem to někde špatně pochopil.. Nedovedu si představit montáž "za mokra", jedině do hotoveho křídla. Mě by asi j..lo z nějakého nastavování v nezavřených formách. Rád bych si přečetl konkretní popis jak to ten člověk dělá.. M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 12:24 - 30. říj 2015 12:40 #15766 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma IDS
Vtip bude nejspíš v tom, že už to mají odladěné na testovacích kusech a tím pádem při výrobě nových už nic nenastavují - prostě mají komponenty známých rozměrů a posadí je do předem určených umístění s naprostou přesností. Což při domácí stavbě bude dost nereálné - nebo tedy minimálně na trefení kýho šlakem :lol: :lol:
Ale ten systém se mi tedy hodně líbí B) Jednoduché, ale chytré a účinné.

EDIT: I když, čím víc teď nad tím přemýšlím.... tak ona by ta dodatečná montáž za jistých podmínek nemusela být až tak nereálná.... hlavní problém bude podle mě naprosto strojově přesné zalepení té páky v klapce, zbytek už by nemusel být taková otročina.... Ale to je spíš na Vlastu nebo někoho, kdo už s tím měl tu čest, aby se podělil o zkušenosti a varoval ostatní :).
Poslední změna: 30. říj 2015 12:40 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 14:51 #15767 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma IDS
To Petr:
Je mi jasné, že to je v seriovce odladěné a že jim to tam určitě pasuje.. Nemyslel jsem domácí výrobu, i když nic proti ní. Dávat to do otevřených křídel - to asi jde. Jenže já mám zkušenost jen s instalací do hotových křídel, kde vím, že to "jde" na 100%.
A ten problém jsi odhadl přesně. :) M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.459 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám