× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

lightbulb Licence FAI

Více
02. dub 2018 07:01 #20094 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Licence FAI

Pavel Svoboda napsal: To s GYREm to je jiná písnička ... tam i trenér odpovídá " oblečená/neoblečená .."


Ono je to gyro už taky celkem jasné, v podstatě to dopadlo tak, jak jsem prorokoval...
Z aktuálních reakcí Lászla vyplývá, že už na svůj výklad "je to zakázáno" rezignoval a letos to prostě projde, ovšem stalo se to, co jsem předpovídal - rozjel lobovací akci za přidání stejné úpravy pravidel, jako je v F3J. Jak to dopadne si netroufám odhadovat, reakce v mailové diskusi byly tak půl na půl, mimochodem v Szegedu chce organizovat anketu mezi účastníky atd. Ale tohle by se každopádně týkalo nejdříve příští sezóny, uprostřed sezóny lze aplikovat pouze změny kvůli bezpečnosti, což toto není.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 12:07 #20103 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Licence FAI
Tak jsem si to také vyzkoušel:
- dne 26.3.2018 jsem podle návodu na stránkách KLeM ČR napsal maila na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s uvedením všech náležitostí uvedených v návodu KLeM ČR
- v kopii jsem zaslal potvrzení o zaplacení 250,- Kč a do zprávy pro příjemce napsal svá data a číslo licence (české)
- dne 4.4, jsem mailem obdržel od svazu vytištěnou stránku s udáním mé FAI licence ve velikosti dvou vizitek
Na první je uvedeno FAI licence No:......., NAC licence No:..........., na druhé vizitce je uvedeno FAI ID........ a moje další iniciály.
Z překladu pravidel jsem vyrozuměl, ža na modelu bych měl mít "Národní FAI licenci = NAC licence NO:......," ve formátu CZE 1234 a nebo FAI identiofikační číslo = FAI ID ve formítu FAI 123456 . Velikosti 25mm jsou dané + 10mm všude jinde.
Vycházím též z toho, že na stránkách FAI je uvedeno, že FAI, licence nevydává. www.fai.org/sporting-licences
IF YOU ARE A COMPETITOR, please directly contact the FAI member (NAC - National Airsport Control) in your country. The FAI does not issue FAI Sporting licences. Only NACs do.
Takže pro mne je to jasné:
CZE 442-8 - licence Česká, CZE 1234 - česká FAI licence , FAI 123456 - FAI identifikační číslo.
Na modelu bude:
- pro české soutěže licence Česká (CZE 442-8)
- pro mezinárodní k té naší ještě česká FAI licence (CZE1234)
- pro jistotu, že je pořadatel na pochybách budu mít s sebou zalaminovanou kartičku s oběma shora uvedenými vizitkami.
Ale já tu licenci asi vůbec nebudu potřebovat, ale mám jí.
Takže ono to funguje
Ještě info pro ty co pojedou do Německa na soutěž - možnái důležitější než licence, je asi plechový štítek umístěný viditelně na modelu od 250gr do 5kg vzletové hmotnosti a potvrzení pilota o složení zkoušek v ovládání modelu.
Přeji vám pěkné letové zážitky.
S pozdravem
Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 14:19 #20107 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Licence FAI
Także, objednané licence (cze+fai id)co mám v poště, nebudou stačit?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 15:41 #20110 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Licence FAI

Petr Cejnar napsal: ...na modelu bych měl mít "Národní FAI licenci = NAC licence NO:......," ve formátu CZE 1234 a nebo FAI identifikační číslo = FAI ID ve formítu FAI 123456 ...


Už je to tady několikrát uvedeno ale vzhledem k nejasnostem to klidně napíšu znovu:
Na modelu musí být VŽDY uvedeno označení země tj. v našem případě CZE a k tomu číslo buď mezinárodní licence SMČR (pak to bude mít tvar CZE 1234), nebo FAI ID (pak bude mít označení tvar CZE 654321). Takže písmena FAI na model nepatří!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 16:46 #20111 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Licence FAI
Jasně. Moc děkuji. A platí mezinárodní verze taky pro národní závody?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 19:24 #20114 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Petr Cejnar má pravdu! Na žádném seznamu nebo dokladu z FAI není formulace CZE + ID FAI. Takže k této formulaci nemáš žádný doklad a ani nikde v žádném seznamu není uvedena! Dej si tam mezinárodní licenci vydanou SMČR a máš pokoj!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 19:30 - 05. dub 2018 19:47 #20115 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Licence FAI
Je to marný!

Tady je ten doklad, který "nemám":
SC4 CIAM General Rules 18
3.11.1 a)
i) The national identification mark followed by the National FAI licence number or the FAI Unique
ID number.


A pro jistotu teda ještě po padesáté osmé český překlad tučně zvýrazněného textu:
Národní identifikační značka, po níž následuje ... FAI unikátní identifikační číslo.
Poslední změna: 05. dub 2018 19:47 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 20:17 #20116 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Licence FAI
Zajímalo by mě, za jak dlouho po odeslání žádosti a potvrzení o zaplacení jste licenci od svazu dostali. Já jsem oboje posílal 26.2., 27.3. jsem si dovolil poslat dotaz co s tím je a dodnes nemám žádnou reakci. Zřejmě je svaz zavalen tisíci žádostí a nestíhá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2018 20:23 #20117 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Licence FAI
Omlouvám se všem které moje dotazy lezou na nervy. Už se na nic neptám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2018 06:29 #20121 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Licence FAI
Martine, tvoje dotazy jsou OK, problém je, že tu pár lidí neustále v diskusi nesmyslně popírá realitu a sune to do smyčky.
Ona ta formulace v obecných pravidlech FAI C11.1 je opravdu jasná, je mimo moje chápání, co se komu nezdá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.351 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám