file Balsetta

Více
22. pro 2011 13:39 #6208 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Balsetta

Jiří Veselovský napsal: Ani nechtěj vědět, jak se těmhle "spiťoušům" mezi piloty říkalo. Lze dohledat ve Velkém cirkuse od P. Clostermanna po 22. hodině. :oops:


Jirko jen pro historickou přesnost - Closterman pomlouval "ořezanou" verzi V., což byl první pokus o tuhle "hloubkařskou" úpravu. Na fotce je ale už novější IX. a to už bylo pro přízemní akce podařené letadlo. I když tedy jako pilot bych kus nad zemí asi radši seděl třeba v masivním Thunderboltu P-47, ale to už je jiná historie ;)

Zpátky k Balsette - já už to chtěl dodělat, bohužel ale momentálně nemám malý přijímač, měl jsem dva FFM616, ale oba jsem trochu nečekaně potřeboval osadit. Tím se to zadrhlo, ale snad to brzy vyřeším a pak model zalétám...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2011 15:00 #6209 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Balsetta

Tomas Hruby napsal: Jirko jen pro historickou přesnost - Closterman pomlouval "ořezanou" verzi V., což byl první pokus o tuhle "hloubkařskou" úpravu. Na fotce je ale už novější IX.

Jo Tome, špičatá směrovka a další detaily, ale já jsem to střihnul jen tak od boku (s plnou hlavou Balsetty :roll: ), když jsem viděl ty ořezaný konce.

Přijímač jsem použil Duplex čtyřku s tím, že jsem ho vostriptýzoval ze smršťovačky a samolepek, vořezal jsem, co přečnívalo (vtip, aby to zas někdo nevzal vážně :D ;) ) a dostal jsem se na 3,8 g, což je dostačující. Bohužel rozměr přijímače limitoval výšku gondoly, ale jak my Češi říkáme - c´est la vie.
Dále už je informační embargo a ani z mého tiskového mluvčího nic nedostanete. I když přece jen ještě něco. Líbí se mi to a to tak, že hodně. Taky asi proto, že jsem se nostalgicky vrátil do sedmdesátých let a k "vopravdickejm házedlům".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2011 15:16 #6210 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Balsetta
Jojo, ten RX Futaby je tak plusminus podobný jako tvůj R4, jen holt žádný volný nemám :(
Napadl mě ale "úkrok stranou" - mohl bych to létat na 35MHz s Pentou (tak je extramrňavá) a řídit to starou soupravou Graupner FM314. Koukal jsem na to a krystaly by byly, tak to asi zkusím zapojit. Modul na 35MHz do 14MZ sice mám, ale přehazovat se mi to nechce a jelikož já budu mít u házedla klasickou SOP/VOP, tak se bez mixů dokážu celkem snadno obejít. Zkusím to zapojit, jestli to pojede, tak asi "Balsettu" popoženu :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2011 17:47 #6211 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Balsetta

Tomas Hruby napsal: mohl bych to létat na 35MHz s Pentou

Bingo! Pentu jsem měl původně taky v plánu, ale nakonec mě odradilo to, že bych musel vrátit starý 35 modul do Tx a to se mi nechce. Když jsem přešel na 2,4 GHz, tak jsem 35 vypreparoval a finito. Nemám rád řešení, kdy jsou na kalhotách šle a ještě pásek (viz kultovní Tenkrát na západě) :D
Zase ale na druhou stranu to není potřeba až tak hrotit, musí se to taky dovážit a na to je Rx a baterka akorát (aspoň teda doufám). Serva jsou pod křídlama.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2011 22:27 #6212 od ludek novotny
Odpověděl ludek novotny pro téma Balsetta

Milan Chalupník napsal: Luďek mít rád. Luděk nechat zkrátit.
http://www.czechspitfireclub.cz/?sekce1 ... gal=110223

Luděk mít rád, ale nezkrátit :lol: ...dělali jsme to pro gumicuk z jednoho vlákna 3x1 o délce cca 3m a silonu 10m....nechceme z toho mít rakety, ale hezky si polítat třeba v přestávce při nabíjení baterek na letišti.....už jsem někde četl, že to ani v Itálii nebudou omezovat, jak rozměrově, tak použitým materiálem....zůstane jen ten jejich katapult....a my jsme se rozhodli, že žádnou konstrukci, která bude v autě zabírat místo nechceme....jen kousek gumy a vlasce...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. úno 2012 22:16 #6524 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Balsetta
Jirka sepsal pěkný článek na úvodní stranu Stoupáku : link zde

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2012 10:18 #6595 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Balsetta
Ještě malý příspěvek pro Petra K.
Na plánky jsem trochu lajdák, ale jako vodítko by ti to mohlo postačit. Omlouvám se za šílenou velikost, ale s pdf mi to moc nejde. Takhle to naskočilo samo.
[attachment=0:jq7arg0i]<!-- ia0 -->Balsetta.pdf<!-- ia0 -->[/attachment:jq7arg0i]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. bře 2012 20:24 #6631 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Balsetta
Přivezte tu srandu předvést, někdo na soutěž do Paky, na Brdo. Ať se o tom, jen nepíše.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. čen 2012 17:19 #7466 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Balsetta
Už mám svojí - viz http://www.rcex.cz/?p=3905
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.294 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám