file Obecné tlachání o RCEV

Více
24. zář 2019 13:33 #22282 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Obecné tlachání o RCEV
No ono jde spis o prubeh tvaru, nez o prubeh a velikost tloustky.
Soucasti "proili" je taky "Xfoil. Tam to vsechno je. Prijemnou zabavu :-) Ja jsem si to radeji nechal udelat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. pro 2019 20:09 #22547 od Ivo Kulich
Odpověděl Ivo Kulich pro téma Obecné tlachání o RCEV
Ahoj, tak dneska jsme to s Jendou zalítli. Bude to chtít ještě poladit, ale nevypadá to špatně;) Profil jsem nakonec zvolil trochu upravený BC70. Letovka 680g. Už se těším až bude tepleji a termika;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. pro 2019 05:11 #22557 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Obecné tlachání o RCEV
Paráda, Ivo a Jendo, už se těším, až model uvidím na živo.

I ten profil vypadá dobře, viz měření profilů na RES ve Stuttgartu
akamodell.hg.stuvus.uni-stuttgart.de/wp-...01/Windkanal_RES.pdf (je to už 3 roky staré, ale narazil jsem na tento report, až když jsem hledal, co je BC70 zač). Anglický google překlad je www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2...an-RES-class-gliders .

Stručně pro ty, co "nevládnou":
- BC70 vypadá ze zkoušených profilů nejlépe, těsně před AG35
- fólie je lepší než vlies
- pokud je torzní skříň a fólie, vyplatí se turbulátor

V této souvislosti mě dále napadá, jestli náhodou normální Django nelétá lépe než Evo, právě kvůli nosníku vyčnívajícímu z obrysu profilu. Čirá spekulace :-) .

Honza

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2019 16:06 #22558 od Ivo Kulich
Odpověděl Ivo Kulich pro téma Obecné tlachání o RCEV
Na Djangu jsem turbulátory zkoušel. Zkoušel jsem různé tloušťky i umístění ale rozdíl jsem nepozoroval. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čec 2020 16:38 #23152 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Přeskupovací schéma
Již ve dvou Manušických soutěžičkách RCEV (viz www.rcex.cz/?p=6008 a www.rcex.cz/?p=6030 ) jsme vyzkoušeli přeskupování pilotů podle výkonů. Duchovním otcem tohoto schématu je Jirka Tůma, soutěžičky pořádá Vláďa Papírník, to abych nikomu neupřel žádnou zásluhu.

Princip popíši na příkladu 2 skupin a 6 kol, ale není obtížné ho zobecnit.

První tři kola se létají v náhodně vylosovaných skupinách.
Po třech kolech se vytvoří pořadí na základě dvou lepších letů a uprostřed se udělá čára, která pořadí rozdělí na lepší a horší skupinu.
Obě tyto skupiny letí ve stejném složení další dvě kola.
Po pěti kolech se vytvoří pořadí na základě čtyř lepších letů a uprostřed se udělá čára, která pořadí rozdělí na lepší a horší skupinu.
Obě tyto skupiny letí ve stejném složení poslední kolo.

Dojmy jsou velmi příznivé:
- všichni své lety "prožívají", v každém kole o něco jde (nespadnout, postoupit :-))
- po oněch třech "bezohledně nalosovaných" kolech se setkávají piloti podobné výkonnosti – je to podobné jako finálové lety, což je velmi motivující; když poletí expert proti začátečníkům, tak se moc snažit nemusí, třeba i proto, že začátečníci vědí, že nemají šanci; pokud jsou piloti srovnatelní, musejí a chtějí "makat" od začátku do konce
- původně nezamýšleným plusem se ukázal i souboj pomocníků, kdy "radiči" z řad zkušenějších mohou začátečníky mnohému naučit

Nevýhodu jsme zatím našli jen jednu – předtištěné kartičky v druhé půlce soutěže nefungují, takže je potřeba startéra se silným hlasem.

Nevolám po změně pravidel, jen bych chtěl poprosit Aleše, zda by pro tuto variantu nemohl upravit Sorg, jednoduše na požádání sestavit skupiny podle aktuálního pořadí s volbou škrtacího letu.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čec 2020 17:37 #23153 od Vladimír Papírník
Mohu jen potvrdit nadšení, jsem na tom stejně , přeskupování se mi taky líbí. Důvody naprosto přesně Honza popsal.
Technicky je to v málo lidech vcelku jednoduché, využívám toho co Sorg umí, jen je třeba ale ručně přehodit pár lidí mezi sebou v rozlosování druhé poloviny kol a pak znovu na poslední kolo.
Pokud by to celé bylo řešené jako jedna z možností v Sorgu na kliknutí, bylo by to boží :-)
Jenže absolutně netuším, jaká by byla (nebo nebyla) pruda toto do Sorgu dopsat, ale takhle když to přehazuju ručně, tak principielně je to jednoduché, tak třeba by to nemuselo být tragoška, ale fakt jen zkouším :-D

Docela se těším a doufám, že se nás někdy na soutěžičce sejde více, tak aby toto "losování" mohlo posoudit i více pílotů, takže doražte, vyzkoušejte a u buřtíků probereme.
V.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čec 2020 06:02 #23154 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Obecné tlachání o RCEV
Ahoj chlapi. Tato myšlenka je jistě zajímavá a líbí se mi, ale... Naopak prosím Aleše, aby ze SORGu odstranil vše, co není potřebné k pořádání soutěží dle oficiálních pravidel a doplnil to, co tam chybí (penalizace). Klidně ať vznikne nějaká druhá verze programu, ale SORG k pořádání oficiálních soutěží prosím co nejjednodušší.
Mám prosbu, může tady některý z trenérů sepsat penalizace pro RCEV a F5J. Ať se na soutěžích nedohadujeme. Děkuji moc.
RB

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čec 2020 06:27 - 08. čec 2020 06:29 #23155 od Pavel Hloušek
Pokud sem to správně pochopil, tak jim jde pouze o úpravu způsobu losování skupin, což proti ofiko pravidlům asi není. Nicméně je to na Alešovi, když udělá tak udělá. A když vás pošle k šípku, můžete zkusit RCEP, tam tyhle starosti nemáme :D ;)
Poslední změna: 08. čec 2020 06:29 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čec 2020 07:19 #23156 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Obecné tlachání o RCEV
Pochopil jsem to stejně.
Moje představa je taková, aby soutěžní verze programu obsahovala jen to, co je potřebné k organizaci soutěže dle platných pravidel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čec 2020 08:07 #23157 od Pavel Hloušek
Jj, moje nevelká zkušenost se Sorgem (starým) byla dobrá, s vyjímkou losování skupin. Ale vzhledem k tomu, že jde vlastně o základní princip kategorie, mě právě to losování přišlo málo dokonalé. Vloni sem dělal dvě RCEV. Po rozlosování se mě spousta soutěžících nepotkala a naproti tomu jedna dvojice spolu letěla 4 z 6. Po ručním doladění sem se dostal na 3 z 6 u několika dvojic. SorgAir se mě už nepodařilo ani rozchodit, natož použít.

Takže vlastně souhlas s tvojí představou, bez serepetiček, jen to co je opravdu třeba a použitelné i pro běžné uživatele PC. Takové blbuvzdorné :) Nicméně si myslím, že v tom rozlosování prostor k bádání ještě je.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.489 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám