file MC-20 Hott

Více
06. lis 2014 14:31 #13890 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Hraju si - učím se s tím a stále se mi nedaří nastavit stopky do těch dvou, na hlavním displeji. V jednich chci mít dobu chodu motoru, aniž bych musel cokoli přepínat. Spouštět by se měli pouhým přidáním plynu na tom bočním proporcionálním kanálu. Povedlo se mi je tam vložit jenom tak, že se sepnou, ale až po přepnutí některého z přepínačů. Ale nezastavím je pak ničím, jenom vypnutím celého vysílače. To právě nechci.
Pak tam chci stopky zapínat přepínačem ručně a měřit tak dobu letu. Chci je ale tím samým přepínačem vypnou a vynulovat zároveň. To mi jde taky jenom zapnout a pak už s tím nic neudělám. Co dělám blbě? Kde jsem co přehlídl?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 14:56 #13891 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
Hraj :-)

Z hlavy - v menu kde se nastavuje exponenciála křivky plynu musíš nastavit referenční bod, k tomu bodu přiřadíš virtuální ovladač třeba CL1.Doporučuji bod dát výše - třeba do cca 30% výchylky plynu. Následně v menu TIMER navolíš na časomíře stopky a přiřadíš virtuální ovladač CL1.

S tím druhým ti moc neporadím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 15:41 #13892 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Ať hledám jak hledám, exponencinální nastavení plynu mi to nikde nenabízí. Jenom křidélek, výškovky a směrovky. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 16:34 #13893 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma MC-20 Hott

Martin Beseda napsal: Hraju si - učím se s tím a stále se mi nedaří nastavit stopky do těch dvou, na hlavním displeji. V jednich chci mít dobu chodu motoru, aniž bych musel cokoli přepínat. Spouštět by se měli pouhým přidáním plynu na tom bočním proporcionálním kanálu. Povedlo se mi je tam vložit jenom tak, že se sepnou, ale až po přepnutí některého z přepínačů. Ale nezastavím je pak ničím, jenom vypnutím celého vysílače. To právě nechci.
Pak tam chci stopky zapínat přepínačem ručně a měřit tak dobu letu. Chci je ale tím samým přepínačem vypnou a vynulovat zároveň. To mi jde taky jenom zapnout a pak už s tím nic neudělám. Co dělám blbě? Kde jsem co přehlídl?


Já mám stopky MOTOR tak, že je zapnu i vypnu "cut-off" spínačem - mám totiž nastavenou blokaci plynu, jako bezpečnostní prvek proti nechtěnému spuštění motoru. Ale to asi nechceš, takže to, co radí kolega přede mnou bude asi nejlepší způsob.

Co se týká měření letového času (2.stopky), tak tam mám zapínání a vypínání na dvoupolohovém přepínači. Ale nulování, to asi nepůjde. Protože pokud je to stejné, jako na MX-20, tak nulování se provádí současným stiskem vodorovných šipek na touchpadu (myslím, že na pravém, ale teď si nejsem jistý). Jestli dneska dorazím domů před 11 v noci a budu mít po 14 hodinách v práci ještě sílu, tak se ti na to mrknu (i na tu křivku plynu). Doufám, že to bude stejné na MX-20 i na MC-20.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 17:53 #13895 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott

Martin Beseda napsal: Ať hledám jak hledám, exponencinální nastavení plynu mi to nikde nenabízí. Jenom křidélek, výškovky a směrovky. :(


LOmlouvám se, moje chyba, psal jsem to zpaměti v z práce.


Control switch
C1 zmáčni SET a pohni kniplem plynu¨
Hodnotu STO - pohni kniplem do místa, odkuď se mají stopky zapnout a pak potvrď SET - mělaby se objevit procento plynu kdy se sepne i odepne
Pak je sloupec zda reverz či normíálně to s i vyzkoušej
Pak je sloupeKde jsou tři vodorovné čárky - dej SET a ještě jednou SET a pak zvol virtuální spínač, třeba FXi

Potom jdi do TIMER
Zvol STOPky a zde zvol onen virtuální spínač a mělo by to fachčit :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 17:54 #13896 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Ta blokace plynu je zajímavá. Jak to funguje? Šlo by mít plyn na levém bočním kanálu č.8, ale aby byl aktivní jenom po zapnutí přepínače, třeba č.13?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 18:07 - 06. lis 2014 18:07 #13897 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott

Martin Beseda napsal: Ta blokace plynu je zajímavá. Jak to funguje? Šlo by mít plyn na levém bočním kanálu č.8, ale aby byl aktivní jenom po zapnutí přepínače, třeba č.13?


Uplně stejně jako jsem ti popsal ty stopky výše, jen s tím rozdílem, že místo virtuálního přepínače dáš přepínač fyzický v tvém případě č.13.
Poslední změna: 06. lis 2014 18:07 uživatelem David Hromka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 18:14 #13898 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
David: Funguje to, stopky běží soubežně s plynem. Problém je, že někdy se zapnou a někdy ne. Je to vůbec možné? Dělá to naprosto nepravidelně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 18:23 #13899 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
JJ je to možné. Mám vypozorováno, že když s tím "kvedláš" moc rychle, tak se ten bod nenačte. Čím to je, netuším...

Zkus tu blokaci plynu - v control switch pak hned vlevo na kraji obrazovky je indikace, zapnuto, rozpojeno
Tohle funguje 100%

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2014 18:40 #13900 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Pokud ten chaotický provoz počas zkoušení je normální, tak ok.
Takže tohle mi chodí jak má. Akurát mě překvapuje, že odpočet 10-ti minut, tím samým spínačem, kterým ho zapnu, nejde vypnout, zastavit, nebo vynulovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.461 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám