file Měření polohy těžiště moderně

Více
22. kvě 2018 13:03 #20354 od Tomas Hruby
Asi už leckdo zaznamenal existenci elektronického udělátka, na které položíte model F5J a na displeji se okamžitě ukáže přesná hmotnost a dále poloha těžiště s přesností na desetinu milimetru - viz třeba www.topmodel.fr/en/product-detail-22471-cg-scale-0-8kg . Velmi praktická věc za cenu cca 150 EUR s poštovným. Koncept je ovšem volně dostupný open source, kombinace 3D tisku s bastlením kolem Arduina a tak jsem se rozhodl zkusit domácí stavbu. A ejhle, ono to funguje (jsem totiž děsně šikovný :) :lol: :woohoo: ). Viz foto, už to šlape, jen ještě musím dodělat krabičku pro LCD a dořešit napájení (banalita, možná dodělám ještě dnes).

Cena komponentů už někde od 15 USD plus tištěné díly a šrouby, k tomu samozřejmě nějaká práce, ale každopádně se domácí výroba docela vyplatí, mohu doporučit. Podotýkám ale, že je velmi žádoucí jistá znalost programování Arduina a obecně práce s ním, osoba tímto nepolíbená by to sice nejspíš také dokázala, ale za cenu daleko většího vynaloženého času pro laborování a nejspíš by se to pak už proti koupi hotového výrobku vyplácelo méně.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
28. kvě 2018 13:33 #20393 od Tomas Hruby
Předchozí informaci doplňuji - hotovo, nastaveno, viz fotka kompletu.
Pokus o určení těžiště morčete se ovšem nesetkal s úspěchem :-(

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. kvě 2018 15:21 - 28. kvě 2018 15:26 #20394 od Pavel Svoboda
Poslední změna: 28. kvě 2018 15:26 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. kvě 2018 16:35 #20395 od Tomas Hruby
Jojo, tohle jsou základní odkazy, jinak ale obecně Google a dotaz "F3X CG scale", mě se třeba z toho prvního odkazu nepodařilo rozjet displej, lepší varianta byla na githubu github.com/adesandr/CG_Scale_OlkalBreakout , tam je mimo jiné i modifikace s malým OLED. Ale to už si musí každý ověřit v praxi, záludností je víc, zrovna tu skládám druhý kus, kde jsem narazil na to, že na pohled stejné AD převodníky mají zcela jiný pinout a tak. Ale dá se to vesměs vyřešit...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2018 13:42 #20473 od Tomas Hruby
Nějak se mi to tu přemnožuje (a to se ještě tiskne zelený kus) :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2018 16:29 #20475 od Pavel Svoboda
Jsou na prodej ? Nejraději oranžovou - ať mi to ladí s érem ...

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2018 16:52 #20476 od Tomas Hruby
Zrovna ten oranžový je můj exemplář - to je prototyp, který nenabízím, má i určité nedostatky v tisku, tak si ho nechávám pro své potřeby.
Jinak ale v principu něco na prodej je, ze zbylých tří na fotce mají jasně zamluveného majitele dva kusy, další asi vezmu na MČR, tak se ozvi. Ale záleží na tom, jak dorazí další díly z Číny, v tuhle chvíli není z těch tří kompletní žádný, na ty dva zamluvené mi chybí displeje, na zbylé se čeká na ještě více věcí. Dokončení této série do MČR vidím tak na 60%, uvidíme...
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2018 18:45 #20479 od Aleš Krátký
asi bych taky dokázal spáchat pár kousků kdyby někdo nutně potřeboval. Jinak jsem to "originálně" viděl tady glidercg.wordpress.com/

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2018 19:19 #20482 od Martin Veleba
Tomáši, určitě mám o jeden exemplář zájem. A na barvě nezáleží

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čen 2018 06:00 - 19. čen 2018 06:03 #20485 od Pavel Svoboda
Aleši a s OLED displejem bys uměl ?
Jaká by byla zhruba cena ?
Dík.

Už to bude i u Ivana viz. Váha pro zjištění těžiště

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:
Poslední změna: 19. čen 2018 06:03 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.592 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám