file Jumper T-pro nebo commando 8

Více
05. pro 2022 11:34 - 05. pro 2022 12:03 #25072 od Milan Chalupník

Musím říct, že potom, co jsme za letošní rok prožili s Radkem (ale třeba i s Duchym a dalšími) jsem v otázce RC výbavy hodně napruzený. Ono při létání víc na hraně a v horších podmínkách selhává i Futaba, JETI a další věcí, růst rušení v tomto pásmu je naprosto šílený (objevují se potíže, které jsme před pár lety naprosto neznali).


Přidám vlastní zkušenosti, v létě jsem konečně přešel z čistého Futaba Fasst, kde jsem neměl nikdy sebemenší problém, ale chtěl jsem jít s dobou, na telemetrický Fasstest. Anténky přijímače mě vycházejí z trupu za odtokovkou jedna nahoru, druhá dolů, aby se žádná nezastínila křídlem, neboť máme již dobu uhlíkovou. Používám Failsave, kdy mě vyjedou brzdy, které vidím na dálku. Když jsem přezbrojil na Fasstest a vše zachoval, byl jsem nemile překvapen častými výpadky řízení a letu na brzdách. Nejdřív jsem litoval prodeje starého vysílače, který toto neznal, pak jsem laboroval s vysílací i přijímacími anténkami. Pokud je horní anténka nad trupem skryta a spodní anténka zrovna míří na mě, tak je zle. Je to logické, ale u Fasstu to nevadilo, nyní musí být vychýlena šikmo do boku a je klid, v okamžiku, když na mě míří ta spodní, tak už je funkční ta horní. Dále jsem na snížený výkon vysílače hledal maximální dosah pro různé polohy modelu a natočení antény na vysílači. Závěr byl, že nejlepší poloha vysílací anténky u vysílače je šikmo dopředu sklopená pro pultové řízení, v tomto panuje shoda i na fóru RCgroups.. Pro palcové řízení už to neplatí, tam je potřeba zajistit největší možnou viditelnou délku anténky individuálně. Nyní jsem už nezaznamenal žádný náznak výpadku, ikdyž jsem kroužil hodně daleko a nízko a současně bylo ve vzduchu více modelů, tak snad to tak bude nadále. Tímto jsem chtěl jen říct, že než dojde na nějaké závěry, je dobré si zkontrolovat základy VF přenosu, a souhlasím s Tomášem, že nyní je to s řízením našich modelů horší, proto je potřeba věnovat větší pozornost tomu, co můžeme ovlivnit.
Poslední změna: 05. pro 2022 12:03 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2022 07:50 #25073 od Tomas Hruby
U té Futaby vylézá na povrch další problém - zcela reálné zhoršení kvality rádií kvůli EU LBT normě... Tvoje stará 12FG to ještě neměla a "starý FASST" byl extrémně kvalitní protokol, po zapracování LBT se ale prokazatelně zhoršil. FASSTest je tak napůl, už s LBT počítá lépe, tak není zhoršení tak velké, nicméně je asi i tak horší, než nejstarší FASST :-(
Ono se to týká všech (je to o principu), jen u Futaby je to možná víc vidět tím, že starší verze byla opravdu extrémně dobrá.
Blbé je, že tu jde dohromady víc negativ najednou - z jedné strany růst rušení v pásmu (lépe řečeno vyšší hladina šumu, nepředstavujte si jako "rušení na 35MHz"), ale zároveň LBT zhoršuje schopnost se s tím vypořádat.
Přesně jak píše Milan, chce to věnovat víc úsilí k optimalizaci přenosu, věci, které dříve nebyly až tak nutné, nyní roli hrají značnou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.253 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám