lightbulb RCE4

Více
01. dub 2016 15:31 #16517 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCE4
Ano Petře, souhlas. Lítám óčka a podle mě je třeba vrtat do kategorií, které nefungujou. Rozvrtat óčka, která očividně fungují je podle mě zhovadilost, nebo záměr který se mě upřímně nelíbí. Ono je taky třeba se zamyslet, jestli se pak najdou pořadatelé, když budou muset během soutěže předělávat přistávací plochu atd. Jestli chcete snížit počet kategorií, tak zrušte to co lítá pár lidí z jednoho nebo dvou klubů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2016 16:14 #16518 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCE4
Já si rýpnu - když RCEO tak skvěle funguje, tak proč se v této kategorii musely podávat ty poměrně extrémní zpřísňující návrhy pravidel kolem přistání pro větší rozhození výsledků? Slovo "extrémní" mi přijde adekvátní, pokud se v "malé národní kategorii" přistává s náročnějším hodnocením než na mistrovství světa F3J, tak to poněkud divné je.

Vážně - všiml jsem si, že na Moravě na jakoukoli poznámku k RCEO reagujete velice vyhroceně, jenže v reálu jste podle mě přesně v tom bodu, ve kterém byly v Čechách RCEN někdy na přelomu roku 2007-2008 (v tu dobu RCEO právě vznikaly). Prostě se to tehdy po delším období pohody se začalo hrotit více a více, výkony rostly a najednou to lidi přestávalo bavit a velice rychle tu byl úbytek soutěžících téměř řádový. Přitom to tehdy byla kategorie opravdu na vrcholu, žádná elektrokategorie od té doby nedosáhlá počtů soutěžících jako měly tehdy eNka, přesto se ale v podstatě vše k současnému stavu sesulo během jediného roku. Nepřeji RCEO nic špatného, ale co jsem sledoval, tak to má "velmi dobře" našlápnuto k přesně stejnému vývoji...

Jistěže zásah do pravidel kategorie (jakékoli) může uškodit, jenže zrovna tak může uškodit i přílišná konzervativnost a odmítání jakékoli změny - je to jak kdy.

Jinak to ode mne berte jako pohled s jistým nadhledem, v této skupině kategorií skutečně žádné radikální názory nemám, protože mi na to už čas nezbývá. To ti budu spíš rýt do RCEP, což je mému zaměření logicky blíže :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2016 16:25 #16519 od Petr Bořil
Odpověděl Petr Bořil pro téma RCE4
To je právě ono.Tady je nepochopitelná snaha na záchranu jedné upadající kategorie rozvrtat jinou dobře fungující kategorii.Konečným důsledkem může být to že půjdou do háje obě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2016 17:30 #16520 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma RCE4
Nevím komu co vadí? Moraváci a občas já z pomezí moravy létáme RCEO, tak jak je a hotovo!! Komu se ty pravidla nelíbí, tak na tyto soutěže nejezdí! Neví proč někdo kdo to nelétá vymýšlí nějaké změny. Pokud se na změně dohodne většina z létajících tak požádá PRAHU o schválení úpravy nebo změny pravidel. Tečka!!! Z diskutujících o RCEO mimo Petra a Aleše to nikdo nelétá. Nebo Jo???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2016 17:36 #16521 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCE4
Já nejsu z Moravy, já su z Vysočiny :evil: ;)
Ok Tome, až óčka dospějí do fáze, že budou na pokraji zániku, tak to bude ta pravá chvíle ji zachraňovat nějakýma změnama typu ,,Jak pejsek a kočička pekli dort" Zatím to ale opravdu nepotřebují. To že se zpřísnilo bodování prošlo v klidu a bez nějakých velkých debat. Všichni si zvykli a nemyslím, že by to ať pořadatele, nebo soutěžící od této kat. odradilo. Srovnávat náročnost přistání s F3J je myslím zcestný. RCEO je kat. o přistání, tak je to prostě na přistávání náročnější než kat., která je o termickým lítání. To je jako by ses divil, že sportovní střelci musí střílet přesněji, než biatlonisté. Nebo že skokani na lyžích musí skákat ve své disciplíně dál, než jejich kolegové v severské kombinaci.
Do toho mýho nápadu klidně rýpej, proto sem to sem dal. Už sem kvůli připomínkám, které tady padly udělal pár změn. Zatím myslím k lepšímu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2016 17:41 #16522 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma RCE4
Chlapci za čtrnáct dnů to v Příboře rozeberem. Zdravím a trénujte, místo dohadování o pravidlech!!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2016 17:47 #16523 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCE4
Do Příbora se zatím nechystáme, ale možná to ještě přehodnotíme kvůli tomu RCEP po soutěži. Ale Strážnici o týden později v plánu máme. Mimochodem tu první soutěž nás lítalo 16 soutěžících

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2016 18:33 #16526 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCE4

Ivan Horejsi napsal: Na stole komise je uz asi mesic muj navrh, podle kterého by se mohlo v RCEN a RCEO používat pristavani na bod i na lajnu, vcetne libovolne kombinace, v ramci jedne souteze. To není april.
Co vy na to?
Velky počet kategorii uz opravdu další vyvoj totalne zabetonoval. Predsedictvo KLeM proste další kategorii nebude akceptovat.
Měli bychom o tom klidne a věcně diskutovat.
Doba, kdy se nesmělo zhřešit ani myšlenkou, je už snad za námi.


U mě taky dobrý, dík, podporuji. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2016 07:12 #16528 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCE4
Vy volové :-D opakuji znova, to byl apríl :-D
do pravidel nikdo nerýpe, a pokud ano, tak to neberte zase tak vážně. Lidi povídají, ale nic se nemění

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2016 07:35 #16529 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCE4
Tak potom su klidný :) , ale co tohle?

Ivan Horejsi napsal: Na stole komise je uz asi mesic muj navrh, podle kterého by se mohlo v RCEN a RCEO používat pristavani na bod i na lajnu, vcetne libovolne kombinace, v ramci jedne souteze. To není april.
Co vy na to?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.305 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám